„Botaniczna Piątka”. Zobacz biegaczy w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie

Biegi dzieci na dystansach od 150 do 1000 m, wyścig Nordic Walking oraz bieg główny na odcinku 5 km, tak wyglądała wiosenna edycja „Botanicznej Piątki”. Trzy pętle biegu na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS pokonało w sumie 81 uczestników.

Rywalizacja w ramach imprez „Botanicznej Piątki” przeznaczona jest dla zarówno dla regularnie biegających osób, jak i rozpoczynających dopiero przygodę z tą aktywnością fizyczną. W biegu głównym najszybszy był Mateusz Krzysztoń z Żyrzyna (czas 18:07), drugie miejsce zajął Bartłomiej Florczak (Puławy - 18:16), a trzecie Mateusz Wilkos (Niemce - 19:34). Najlepsza z kobiet była Dominika Mazur z Lublina (23:09).

Wyścig Nordic Walking na trasie 5 km wygrał Waldemar Danielski (Sokołów Podlaski) przed Pawłem Szubartowskim (Bełżyce) i Adamem Kulikiem z Łukowa.

Natomiast triumfatorami biegów dziecięcych byli: Julia Szyszka (Łęczna - na dystansie 150 m), Antoni Piszczek (Leopoldów - 300 m), Nikodem Szeliga (Maryniów - 450 m) i Nikola Mantycka (Lublin - 1000 m).

Następne edycja, letnia, "Botanicznej Piątki" odbędzie się 30 lipca 2022 r.