Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Bronowice: 1600 podpisów za komisariatem policji

KOS
Bronowice: 1600 podpisów za komisariatem policji
Bronowice: 1600 podpisów za komisariatem policji Tomek Koryszko/Archiwum
Mieszkańcy Bronowic zbierają podpisy pod projektem uchwały obligującej Urząd Miasta do przekazania policji działki pod budowę nowego komisariatu. Chcą, żeby powstał on na rogu Drogi Męczenników Majdanka i Krańcowej (naprzeciwko sklepu "Stokrotka"). Podpisy pod projektem zbiera Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina Dzielnicy Bronowice. W tej chwili jest ich już ponad 1600.

- Projekt muszą jeszcze przejrzeć prawnicy - mówi Andrzej Szyszko, przedstawiciel komitetu. - Sprawdzą go pod względem formalnym. Potem trafi do biura Rady Miasta.

Dzielnica Bronowice znajduje się w rejonie działania VI Komisariatu Policji mieszczącego się przy ul. Gospodarczej na Tatarach. Pod ten komisariat podlegają też m.in. Kośminek, Felin, okolice ul. Grygowej. Inicjatywa mieszkańców Bronowic zmierza do tego, by komisariat ten został przeniesiony do nowego budynku, który policja mogłaby wybudować na działce przekazanej przez ratusz.

- Chcemy, by powtórzył się podobny scenariusz, jak w przypadku Czubów i VII Komisariatu (w tej chwili mieści się on przy ul. Różanej, ma zostać przeniesiony na ul. Wyżynną, do nowej siedziby, która powstanie na terenie przekazanym policji przez miasto - przyp. red.) oraz LSM i IV Komisariatu, który kiedyś mieścił się przy ul. Lipowej, dziś znajduje się przy ul. Zana (powstał również na działce przekazanej przez miasto) - tłumaczy Szyszko.

Mieszkańcy Bronowic tak chętnie podpisują się pod projektem, który ma doprowadzić do przeniesienia komisariatu, bo ich zdaniem poprawi do bezpieczeństwo w dzielnicy.

O tym, jak wygląda w tej chwili ta kwestia, pisaliśmy w poniedziałkowym Kurierze. To właśnie wtedy mieszkańcy opowiedzieli nam o zbieraniu podpisów. - Nie oznacza to jednak, że chcemy cokolwiek odebrać Tatarom - zapewnia Andrzej Szyszko. - Jednak w tej chwili w komisariacie są złe warunki lokalowe. Dojazd do niego jest utrudniony. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku ul. Krańcowej.

Pod pomysłem przeniesienia komisariatu podpisali się nie tylko mieszkańcy Bronowic, ale również przedstawiciele instytucji, które tam działają oraz wszystkie placówki oświatowe. Popiera go również Zarząd Dzielnicy Felin oraz Rada Osiedla Maki.

- Mamy nadzieję, że inicjatywa zakończy się tak samo, jak pomysł budowy krytej pływalni przy ul. Łabędziej. Tam po wielu staraniach odnieśliśmy sukces - przypomina Szyszko. - Liczymy, że z komisariatem będzie tak samo.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski