Brylewski: spotkanie i koncert w rocznicę stanu wojennego

  Brylewski: spotkanie i koncert w rocznicę stanu wojennego

  Paweł Franczak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Robert Brylewski

  Robert Brylewski ©Materiały organizatora

  Data grudniowego spotkania z cyklu "Book it!" nie jest przypadkowa. Kiedy, jeśli nie 13 grudnia, w 31. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, można rozmawiać z Robertem Brylewskim o jego autobiografii "Kryzys w Babilonie"?
  Robert Brylewski

  Robert Brylewski ©Materiały organizatora

  "Kryzys w Babilonie" to wywiad-rzeka. Z ikoną polskiej muzyki alternatywnej (wiem, że pisząc to nadużywam pewnego sformułowania), współzałożycielem Kryzysu, Brygady Kryzys, Izraela i Armii, rozmawia dziennikarz Rafał Księżyk. Rozmowa dotyczy muzyki, ale nie tylko: wywiad z punkowcem działającym w socjalizmie musi dotyczyć także polityki.
  "Porozmawiamy z artystą, który przez całe swoje życie szedł własną drogą, bez kompromisów, kontestując i komentując trudną rzeczywistość lat 80., ale też współczesny, galopujący kapitalizm", piszą organizatorzy z Warsztatów Kultury (gdzie odbędzie się spotkanie).

  Spotkanie z Brylewskim poprzedzi projekcja filmu Pawła "Końja" Konnaka "Exodus - Robert Brylewski". Zakończy je kameralny koncert Brylewskiego.

  Jest jeszcze jedna, pozamuzyczna i apolityczna, przesłanka, by pójść na spotkanie/koncert. Wnuczka Brylewskiego, mała Rozalia, urodziła się z bardzo poważną wadą serca (HLHS). By uratować jej życie niezbędna jest operacja, która musi być przeprowadzona najpóźniej w styczniu 2013 r. Dzięki zaangażowaniu Brylewskiego, jego rodziny i przyjaciół--muzyków, 4 grudnia cel został osiągnięty: uzbierano potrzebne 150 tys. zł. Można więc założyć, że 13 grudnia w Warsztatach będzie panowała nie posępna, rocznicowa, a radosna i świąteczna atmosfera.

  Robert Brylewski - spotkanie i koncert, Warsztaty Kultury, 13 grudnia, godz. 18.00, wstęp wolny

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo