Budowa drogi S19. Wojewoda wydał zrid na odcinek od Lublina do Niedrzwicy Dużej

lubZaktualizowano 
archiwum
W poniedziałek wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wydał decyzję zrid (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) dla budowy kolejnego z sześciu odcinków drogi S19 na trasie Lublin – granica woj. lubelskiego. Projektowana droga na odcinku pierwszych 4 km od Lublina przebiegać ma po starym śladzie drogi krajowej nr 19, a na pozostałej długości biegnie po nowych terenach. Drogą S19 z Lublina do Rzeszowa mamy pojechać za nieco ponad dwa lata.

- W ramach zadania zrealizowane zostaną m.in.: węzły drogowe “Strzeszkowice” i “Niedrzwica Duża”, Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP): “Radawiec” i “Zemborzyce”, przebudowa i budowa nowych zatok autobusowych, budowa infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, budowa w ciągu drogi ekspresowej dwupoziomowego skrzyżowania z linią kolejową, budowa przejazdów awaryjnych oraz wjazdów awaryjnych na drogę ekspresową, budowa i przebudowa zjazdów z dróg obsługujących lub innych dróg niższej kategorii - informuje Marek Wieczerzak, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Czytaj także

Tereny przyległe do projektowanej drogi ekspresowej odpowiadające klasie S zostaną skomunikowane z drogą poprzez zaprojektowane przejazdy i drogi dojazdowe. Krzyżujące się z drogą ekspresową drogi wyższych kategorii uzyskały połączenie z drogą ekspresową w projektowanych węzłach, a skrzyżowania z drogami niższych kategorii rozwiązano poprzez ich przebudowę i przeprowadzenie bezkolizyjnie nad drogą ekspresową lub budowę wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej dla przekroczenia kolidujących dróg.

Budowa S17. Po obwodnicy Ryk mamy pojechać jeszcze w tym mie...

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

polecane: FLESZ: Smartfony zamiast kas fiskalnych.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

l
lesio

Przez cztery lata PiS zdążył położyć stępkę w Szczecinie, którą już pewnie zeżarła rdza. Trzykrotnie przekopał Mierzeję Wiślaną.Warto też wspomnieć o słynnej "polskiej dolinie krzemowej" zapowiedzianej przez bankstera Morawieckie do której można dojechać jednym z miliona polskich elektrycznych aut. Co do owych nieszczęsnych dróg to jak na dzień dzisiejszy nie zbudowano nawet centymetra a te które ukończono to efekt tej przebrzydłej Platformy. Nie ma co się też tak podniecać budową S19 bo to nie efekt obecnie rządzących nieudaczników a normalna kolej rzeczy w zaplanowanej budowy dróg w Polsce. Oczywiście pamiętajmy, że dziwnym trafem nikt nie zrobił z tym nic przez cztery lata. Dopiero jesienne wybory spowodowały lawinę obietnic. A ciemny lud to i tak kupi bo dał się kupić własnymi pieniędzmi. Niestety nikt nie pamięta iż obecnie "rządzący" przez swoje głosowanie poparli żydowskie roszczenia poprzez "act 447". Więc komu służą? Bo na pewno nie Polsce i Polakom, którym faktycznie zafundują miskę ryżu Morawieckiego jeśli Żydzi dopną swego. A zapewne to zrobią przy obecnych rządach polskojęzycznych. A swoją drogą po co drogi na Lubelszczyźnie? Nie po to rząd ma samoloty by się tłuc po Polsce. Bo to i długo i niebezpiecznie. O czym przekonała się Szydło podstępnie zaatakowana przez zdezelowanego fiata lub Macierewicz zdradziecko zablokowany na światłach!

G
Gość
2019-08-12T17:42:26 02:00, Zwolenniczka Partii PIS:

Szacunek wielki dla Pana Premiera Kaczyńskiego !!!! Za to że Polskę dźwignął z ruin, za to że wybrał rząd który buduje co roku setki kilometrów autostrad, ekspresówek i tysiące kilometrów innych dróg. Za czasów PO nic nie było, ani kawałka autostrady. A teraz każdy Polak widzi jak pięknie rządzi PIS ! Teraz nareszcie buduje się, wszystko, a ludziom żyje się o wiele lepiej i dlatego chwała Panu Prezesowi i jego nadzwyczajnej inteligencji !!!

Otumaniona, czy po prostu głupia?

M
Mike
2019-08-12T17:42:26 02:00, Zwolenniczka Partii PIS:

Szacunek wielki dla Pana Premiera Kaczyńskiego !!!! Za to że Polskę dźwignął z ruin, za to że wybrał rząd który buduje co roku setki kilometrów autostrad, ekspresówek i tysiące kilometrów innych dróg. Za czasów PO nic nie było, ani kawałka autostrady. A teraz każdy Polak widzi jak pięknie rządzi PIS ! Teraz nareszcie buduje się, wszystko, a ludziom żyje się o wiele lepiej i dlatego chwała Panu Prezesowi i jego nadzwyczajnej inteligencji !!!

2019-08-12T21:21:15 02:00, Anty:

NIEKŁAM BABO!! REALALIZJA BUDOWY TEJ DROGI TO WSZYSTKO JEST ZASŁUGA PO! PROJEKTY, POZYSKANIE UNIJNYCH ŚRODKÓW, PRZETARGI TO TRWA KILKA LAT. TERAZ EFEKTY PRACY PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ZBIERA PIS! PIS JAKO TAKI NIC NIE ZROBIŁ W SWOJEJ KADNECJI.

2019-08-13T00:24:24 02:00, Uczciwy:

G...o prawda. Pan Premier Kaczyński dwa lata temu był na lubelszczyźnie i obiecał że od teraz , od jego wizyty zacznie się budowa dróg na lubelszczyźnie ! I co ? Słowa dotrzymał. Wszyscy to widzą. Dopiero wtedy zaczęli budować autostrady i ekspresówki.

Idiotka i nienazywaj tego krasnala ogrodowego panem pokurcz je...ny !!!!!!!!!!!

U
Uczciwy
2019-08-12T17:42:26 02:00, Zwolenniczka Partii PIS:

Szacunek wielki dla Pana Premiera Kaczyńskiego !!!! Za to że Polskę dźwignął z ruin, za to że wybrał rząd który buduje co roku setki kilometrów autostrad, ekspresówek i tysiące kilometrów innych dróg. Za czasów PO nic nie było, ani kawałka autostrady. A teraz każdy Polak widzi jak pięknie rządzi PIS ! Teraz nareszcie buduje się, wszystko, a ludziom żyje się o wiele lepiej i dlatego chwała Panu Prezesowi i jego nadzwyczajnej inteligencji !!!

2019-08-12T21:21:15 02:00, Anty:

NIEKŁAM BABO!! REALALIZJA BUDOWY TEJ DROGI TO WSZYSTKO JEST ZASŁUGA PO! PROJEKTY, POZYSKANIE UNIJNYCH ŚRODKÓW, PRZETARGI TO TRWA KILKA LAT. TERAZ EFEKTY PRACY PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ZBIERA PIS! PIS JAKO TAKI NIC NIE ZROBIŁ W SWOJEJ KADNECJI.

G...o prawda. Pan Premier Kaczyński dwa lata temu był na lubelszczyźnie i obiecał że od teraz , od jego wizyty zacznie się budowa dróg na lubelszczyźnie ! I co ? Słowa dotrzymał. Wszyscy to widzą. Dopiero wtedy zaczęli budować autostrady i ekspresówki.

G
Gość
2019-08-12T17:42:26 02:00, Zwolenniczka Partii PIS:

Szacunek wielki dla Pana Premiera Kaczyńskiego !!!! Za to że Polskę dźwignął z ruin, za to że wybrał rząd który buduje co roku setki kilometrów autostrad, ekspresówek i tysiące kilometrów innych dróg. Za czasów PO nic nie było, ani kawałka autostrady. A teraz każdy Polak widzi jak pięknie rządzi PIS ! Teraz nareszcie buduje się, wszystko, a ludziom żyje się o wiele lepiej i dlatego chwała Panu Prezesowi i jego nadzwyczajnej inteligencji !!!

2019-08-12T21:21:15 02:00, Anty:

NIEKŁAM BABO!! REALALIZJA BUDOWY TEJ DROGI TO WSZYSTKO JEST ZASŁUGA PO! PROJEKTY, POZYSKANIE UNIJNYCH ŚRODKÓW, PRZETARGI TO TRWA KILKA LAT. TERAZ EFEKTY PRACY PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ZBIERA PIS! PIS JAKO TAKI NIC NIE ZROBIŁ W SWOJEJ KADNECJI.

No przecież to tylko kolejny troll internetowy.

P
PP

Ciężko zrozumieć sens budowania drogi 4 km po starym śladzie od Lublina. S19 kończy się obecnie bodajże w Stasinie a może to już Zemborzyce Tereszyńskie. I teraz od Lublina mają czyli Konopnicy budować 4 km eski? Przynajmniej tak wynika z treści artykułu.

A
Anty
2019-08-12T17:42:26 02:00, Zwolenniczka Partii PIS:

Szacunek wielki dla Pana Premiera Kaczyńskiego !!!! Za to że Polskę dźwignął z ruin, za to że wybrał rząd który buduje co roku setki kilometrów autostrad, ekspresówek i tysiące kilometrów innych dróg. Za czasów PO nic nie było, ani kawałka autostrady. A teraz każdy Polak widzi jak pięknie rządzi PIS ! Teraz nareszcie buduje się, wszystko, a ludziom żyje się o wiele lepiej i dlatego chwała Panu Prezesowi i jego nadzwyczajnej inteligencji !!!

NIEKŁAM BABO!! REALALIZJA BUDOWY TEJ DROGI TO WSZYSTKO JEST ZASŁUGA PO! PROJEKTY, POZYSKANIE UNIJNYCH ŚRODKÓW, PRZETARGI TO TRWA KILKA LAT. TERAZ EFEKTY PRACY PLATFORMY OBYWATELSKIEJ ZBIERA PIS! PIS JAKO TAKI NIC NIE ZROBIŁ W SWOJEJ KADNECJI.

G
Gość
2019-08-12T17:42:26 02:00, Zwolenniczka Partii PIS:

Szacunek wielki dla Pana Premiera Kaczyńskiego !!!! Za to że Polskę dźwignął z ruin, za to że wybrał rząd który buduje co roku setki kilometrów autostrad, ekspresówek i tysiące kilometrów innych dróg. Za czasów PO nic nie było, ani kawałka autostrady. A teraz każdy Polak widzi jak pięknie rządzi PIS ! Teraz nareszcie buduje się, wszystko, a ludziom żyje się o wiele lepiej i dlatego chwała Panu Prezesowi i jego nadzwyczajnej inteligencji !!!

To mówię ja, twój liżydupiec :)

G
Gość
2019-08-12T17:42:26 02:00, Zwolenniczka Partii PIS:

Szacunek wielki dla Pana Premiera Kaczyńskiego !!!! Za to że Polskę dźwignął z ruin, za to że wybrał rząd który buduje co roku setki kilometrów autostrad, ekspresówek i tysiące kilometrów innych dróg. Za czasów PO nic nie było, ani kawałka autostrady. A teraz każdy Polak widzi jak pięknie rządzi PIS ! Teraz nareszcie buduje się, wszystko, a ludziom żyje się o wiele lepiej i dlatego chwała Panu Prezesowi i jego nadzwyczajnej inteligencji !!!

i dzięki niemu będzie ustawa $$

Z
Zwolenniczka Partii PIS

Szacunek wielki dla Pana Premiera Kaczyńskiego !!!! Za to że Polskę dźwignął z ruin, za to że wybrał rząd który buduje co roku setki kilometrów autostrad, ekspresówek i tysiące kilometrów innych dróg. Za czasów PO nic nie było, ani kawałka autostrady. A teraz każdy Polak widzi jak pięknie rządzi PIS ! Teraz nareszcie buduje się, wszystko, a ludziom żyje się o wiele lepiej i dlatego chwała Panu Prezesowi i jego nadzwyczajnej inteligencji !!!

Dodaj ogłoszenie