MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budują Węglarza. Będą zmiany na jezdni i na chodnikach

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Budują Węglarza. Będą zmiany na jezdni i na chodnikach.Częściowe zamknięcie chodnika i zatoki postojowej przy ul. Strzembosza – to zmiany, które od piątku (21.06) czekają kierowców w rejonie skrzyżowania tej ulicy z ul. Węglarza. Budowa przedłużenia tej ostatniej ulicy potrwa do jesieni 2025 r.
Budują Węglarza. Będą zmiany na jezdni i na chodnikach.Częściowe zamknięcie chodnika i zatoki postojowej przy ul. Strzembosza – to zmiany, które od piątku (21.06) czekają kierowców w rejonie skrzyżowania tej ulicy z ul. Węglarza. Budowa przedłużenia tej ostatniej ulicy potrwa do jesieni 2025 r. Anna Paszkowska
Częściowe zamknięcie chodnika i zatoki postojowej przy ul. Strzembosza – to zmiany, które od piątku (21.06) czekają kierowców w rejonie skrzyżowania tej ulicy z ul. Węglarza. Budowa przedłużenia tej ostatniej ulicy potrwa do jesieni 2025 r.

W kolejną fazę wkraczają roboty przy budowie przedłużenia ul. Węglarza. Wejdą w życie od piątku (21 czerwca).

- W ramach II etapu zmian w organizacji ruchu na ul. Węglarza zostanie utrzymany jeden pas ruchu do jazdy we wszystkich kierunkach – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza. I zapowiada jednocześnie: - Dodatkowo, na czas prac związanych z robotami sieciowymi w pasie drogowym, nastąpi częściowe zamknięcie chodnika i zatoki postojowej przy ul. Strzembosza.

Zmiany dotkną też komunikację miejską.

- Autobusy będą miały możliwość zawracania na skrzyżowaniu ulic: Węglarza – Walecznych – Strzembosza oraz postoju w zatoce przy ul. Węglarza (po stronie sklepu Stokrotka) – jako przystanek końcowy i początkowy – dodaje Góźdź.

Utrudnienia potrwają do połowy sierpnia

- W tym czasie drogowcy wykonają przejścia poprzeczne przez ul. Kłopotowskiego siecią ciepłowniczą i siecią wodociągową – opisuje Góźdź.

Inwestycje obejmuje budowę nowej infrastruktury drogowej o łącznej długości około 2,6 km. Ul. Węglarza ma być przedłużona do ul. Trześniowskiej. Trasa będzie miała dwie jezdnie (każda z dwoma pasami ruchu), a na części jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu o szerokości odpowiednio 3,5 m i 3 m.

- Obecnie na placu budowy prowadzone są roboty we wszystkich branżach, które rozpoczęły się od planowanej ul. Koryzonowej i postępują w stronę skrzyżowania ulic: Węglarza – Walecznych – Strzembosza. Budowana jest kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny oraz usuwane są kolizje elektroenergetyczne niskiego i średniego napięcia. W branży drogowej wykonawca realizuje roboty ziemne, wykopy oraz formowanie i zagęszczanie nasypów – wylicza Góźdź. I precyzuje: - Aktualne zaawansowanie robót dla zadania nadzorowanego przez Zarząd Dróg i Mostów wynosi ponad 2 mln zł. Równolegle LPEC i MPWiK w ramach wspólnej umowy wykonują swoje sieci.

Prace drogowe związane z przedłużeniem ul. Węglarza ruszyły w marcu. Roboty wykonuje PBI Infrastruktura S.A. wspólnie z PBI WMB Sp. z o.o. Zakończenie inwestycji jest planowane na październik 2025 r.

- Koszt zadania to blisko 49 mln zł - przypomina Góźdź.

Miasto na zrealizowanie prac otrzymało dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chodzi o 30 mln zł. I obok sfinansowania przedłużenia Węglarza trafiły one też na remont ul. Wallenroda.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski