Business Excellence: Najbardziej przedsiębiorcze firmy i gminy Lubelszczyzny

Redakcja
Laureaci i wyróżnieni Programu Promocji Firm oraz Programu Promocji Gmin „Business Excellence”
Laureaci i wyróżnieni Programu Promocji Firm oraz Programu Promocji Gmin „Business Excellence” LKB
Udostępnij:
Poznaliśmy wyniki Programu Promocji Firm oraz Programu Promocji Gmin „Business Excellence”.

W tym roku odbyła się już VII edycja Programu Promocji Firm, realizowanego pod patronatem Przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów Jana Krzysztofa Bieleckiego i Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana. Przedsiębiorstwa biorące udział w programie zostały poddane szczegółowej analizie. Komisja i Kapituła Programu zwracały szczególną uwagę na innowacyjność, dbałość o ochronę środowiska, relacje z pracownikami, odpowiedzialność społeczną, a także obecność na rynkach zagranicznych. Specjaliści, przedstawiciele instytucji finansowych, wybitni ekonomiści wyłonili laureatów i wyróżnili firmy w następujących kategoriach:

Mała firma:
Laureat: Lubelski Rynek Hurtowy S.A.
Wyróżnieni: Exporter i promotor regionu zagranicą: In Temporis Polska Sp. z o.o.
Przyjazny Pracodawca: PUH CEWAR Więch i Więch Sp. J.

Średnia firma:
Laureat: Fabryka Kabli ELPAR Sp. z o.o.
Wyróżnieni: Exporter i promotor regionu zagranicą: POL-INOWEX S.A.     
Przyjazny Pracodawca: Clondalkin Pharma and Healthcare (Poland) Sp. z o.o.

- Laureaci Business Excellence przełamują niekorzystne stereotypy, udowadniając, że na Lubelszczyźnie można odnosić sukces ekonomiczny, nieustannie poprawiając konkurencyjność poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, wykazując dbałość o pracowników, angażując się w życie społeczności lokalnej. W naszym województwie działają świetnie prosperujące, rzetelne, przedsiębiorstwa, znane na wielu rynkach zagranicznych -  mówi prezes Lubelskiego Klubu Biznesu, Agnieszka Gąsior- Mazur.

W tym roku po raz pierwszy nagrodzona została także przedsiębiorczość samorządów. Program Promocji Gmin wyróżnił samorządy wywierające istotny wpływ na rozwój regionu lubelskiego. W ostatnich latach gminy zrobiły ogromne postępy, zrealizowały wiele projektów inwestycyjnych i infrastrukturalnych.  Wykazują nie tylko dbałość o mieszkańców, środowisko naturalne, zabytki. Oferują atrakcyjne warunki i bardzo skutecznie pozyskują nowych inwestorów. - Chcemy wesprzeć władze samorządowe w kreowaniu pozytywnego wizerunku naszego regionu oraz przyczynić się do promocji gmin w mediach i zwiększyć zainteresowanie inwestorów Lubelszczyzną - dodaje prezes LKB.

Laureaci I edycji Programu Promocji Gmin Business Excellence:
Lublin (Gmina Miejska),
Puławy (Gmina Miejska),
Janów Lubelski (Gmina Miejsko-Wiejska)

Wyróżnieni:
Gmina Przyjazna Środowisku: Zwierzyniec (Gmina Miejsko-Wiejska), Strzyżewice (Gmina Wiejska);
Gmina Przyjazna Mieszkańcom: Opole Lubelskie (Gmina Miejsko-Wiejska);
Gmina Przyjazna Inwestorom: Łuków (Gmina Wiejska)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

C
Chełmianin N
Lubelski Klub Biznesu,najpierw niech znajdzie Lubelszczyznę w Lubelskiem.Niedouczone mózgownice ,niech nie bujają w chmurach  i niech jeszcze raz z prawdą mądrzejszych się zapoznają,bo z tego wynika,że honoru nie mają.
RADA JĘZYKA POLSKIEGOPRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUKWarszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie,Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz tenpowstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy:Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.Łączę wyrazy szacunku/-/ dr Katarzyna KłosińskaSekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓWpismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne aaumocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. 
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie