Była księgowa z SP nr 6 przywłaszczyła sobie pieniądze?

Maria Krzos
Archiwum
Udostępnij:
Wniosek do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa. To efekt audytu przeprowadzonego w SP nr 6 w Lublinie. Zdaniem kontrolerów, była księgowa tej placówki przywłaszczyła sobie pieniądze z konta szkoły. Podobne podejrzenia dotyczyły również innej lubelskiej podstawówki. W tym przypadku jednak się nie potwierdziły.

Kontrolę w Szkole Podstawowej nr 6 przeprowadzał Wydział Audytu i Kontroli urzędu miasta. Sprawdzając dokładnie finanse placówki audytorzy natknęli się na podejrzane przelewy z konta szkoły. Była księgowa tej placówki przelała ponad 2 tys. zł na rzecz urzędu miasta. Pieniądze pochodziły z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Kiedy pracownicy wydziału sprawdzili numery kont okazało się, że w rzeczywistości ta kwota trafiła do innego odbiorcy.

To nie jedyne nieprawidłowości dotyczące ZFŚS. Księgowa dwukrotnie przelewała pieniądze z funduszu bez zachowania odpowiednich procedur. Raz trafiły one na jej konto, innym razem na konto głównego specjalisty ds. osobowych (według raportu wydziału audytu ta osoba stwierdziła, że nic nie wiedziała o przelewie). W obydwu przypadkach miały to być zapomogi. W dokumentacji szkoły nie ma jednak potwierdzenia, że osoby starały się o wsparcie. Nie ma też decyzji o przyznaniu zapomóg.

Księgowa, której dotyczą te zarzuty od końca 2009 r. nie pracuje w SP nr 6. Podjęła jednak pracę w innej lubelskiej podstawówce. - Kiedy odkryliśmy nieprawidłowości w SP nr 6, postanowiliśmy sprawdzić również tamtą szkołę - mówi Anna Morow, dyr. Wydz. Audytu i Kontroli. - Wstrzymywaliśmy się z powiadomieniem prokuratury o naszych podejrzeniach do momentu zakończenia tej drugiej kontroli. Tam nie natknęliśmy się jednak na żadne większe nieprawidłowości. Zawiadomienie które przygotowujemy dotyczyć będzie tylko SP nr 6. Morow wyjaśnia, że księgowa zwróciła większość przywłaszczonych pieniędzy. - W tym przypadku jednak naprawienie szkody nie przekreśla winy tej osoby - mówi.


Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 24

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
koko spoko
Ja uważam, że to Krajewska. Dyrektorka sfinansowała jej studia ze szkolnych pieniędzy (czyli z naszych podatków) i pozwala na wszystko więc będzie bronić jej do upadłego. Być może nawet rozumie co będzie w razie zmiany dyrekcji.
o
osiedle wojskowe
Treść Państwa wpisów jest doskonale obrazujący to co się w tej szkole dzieje. Wszyscy rodzice, okoliczne osiedle zachodzą w głowę jak ktoś taki jest przedstawicielem szkoły, który nią zarządza. Jej renoma wypracowywana przez wiele lat przez wspaniałych dydaktyków i wychowawców legła w gruzach! Zostało tylko kilkunastu z prawie 60 wspaniałych nauczycieli tej szkoły. to dla nas - rodziców za mało żeby oddać swoja pociechę do tej upadłej szkoły (to tak jak z rybą - psuje się od głowy) Kiedyś było zupełnie inaczej, aż do czasu kiedy to obecna Pani dyr zaczęła pracować w tej szkole. uczyła j. polskiego dziecko moich sąsiadów, była też wychowawczynią. Totalny brak kompetencji i dydaktycznych i wychowawczych. Nie radziła sobie totalnie, wybiegała z klasy do pokoju nauczycielskiego i tam podobno.....Ówczesna Dyrektorka, która nas-rodziców i dzieci szanowała wyraziła zgodę na innego nauczyciela. Niestety już jej nie ma i z tego co wiem, nawet nie przekracza progu tej szkoły. O czym to świadczy?...- wiadomo!Totalna żenada!!! Za kadencji poprzedniej p. Dyr było tylu uczniów w szkole,że pękała ,,w szwach'' - teraz ma 4 pierwsze klasy po góra 23 osoby, a pobliska 21na ul. Zuchów 10. więcej nie trzeba dodawać. Pozdrawiam rodziców i nauczycieli! Trzeba pamiętać że wszystko do ludzi powraca i to dobre i to złe - z podwojoną siłą - miłego weekendu.
p
prawda
A ja dam głowę,że to ona napisała! Robi z nami co chce, szarga naszymi imionami, podważa kompetencje, kłamie, wyrzuca z pracy, to naprawdę bardzo prymitywna osoba, za to doskonała aktorka!
O dzieciach mówi,że to wstrętne bachory biedoty, a dzieci spoza rejonu uczą ich kultury itd.
To przygłup, a nie dyrektor, który odpowiada za warunki pracy nauczycieli, naukę i wychowanie dzieci.
słabo mi sie robi kazdego dnia z samego rana, bo muszę iść do pracy... szkoda mi siebie i moich współpracowników. to co mamy na co dzień w pracy przynosimy do domu, tylko patrzec jak z tego stresu i wyczerpania zaczna nas dopadać nowotwory.
Przykre kochany Lublinie ale to prawda. Pozdrawiam
L
Leniwy Gucio
Ojej! Jaki wpis, jakie oczerniające fakty i to tylu pracowników jednocześnie. Kto ma z tego pożytek? niech pomyślę....Ja wiem i Państwo wiecie. Stare porzekadła mądrością narodów. Tutaj najlepiej będzie pasowało : ,,Tonący brzytwy się chwyta":) To dobrze, bo już najwyższy na to czas. Określenie sfrustrowanym nie jest adekwatne, bo kto tylko przestał pracować w tej szkole to dopiero poczuł smak normalności, ludzkości, doznał ludzkiej życzliwości, każdy znalazł pracę i za nic w świecie by nie chciał powrotu do koszmaru. Idiotycznej pracy na pokaz, a nie dla dobra dzieci.
O ile mi wiadomo to właśnie dwa tygodnie temu pani dyr przegrała w Sądzie Pracy z byłym nauczycielem, jedna się toczy, a są też takie które czekają w długiej kolejce na termin - tak w Sądzie pracy jak i w Sadzie Cywilnym, za właśnie,, nagminne podważanie kompetencji nauczycieli''. Chyba ktoś tutaj ma za dużo w sobie mechanizmów obronnych min. projekcji - swoje niedoskonałości i ułomności zrzucić na innych, i jest okey.
Co za tupet, brak jakichkolwiek zahamowań żeby atakować związki zawodowe, ignorować ustawę o związkach zawodowych, była panią Dyrektor i wszystkich tych, których sie tutaj wymienia. Najpierw sie narobi przekrętów, a pózniej obrzuca się błotem ludzi, którzy coś sobą reprezentują. Nieładnie, oj nieładnie .
s
szczurek
nie mam czasu i ochoty na rozpisywanie się na temat tej szkoły i osoby która za nią odpowiada. Treść Państwa wpisów jest doskonale obrazujący to co się w tej szkole dzieje. Wszyscy rodzice, okoliczne osiedle zachodzą w głowę jak ktoś taki jest przedstawicielem szkoły, który nią zarządza. Jej renoma wypracowywana przez wiele lat przez wspaniałych dydaktyków i wychowawców legła w gruzach! Zostało tylko kilkunastu z prawie 60 wspaniałych nauczycieli tej szkoły. to dla nas - rodziców za mało żeby oddać swoja pociechę do tej upadłej szkoły (to tak jak z rybą - psuje się od głowy) Kiedyś było zupełnie inaczej, aż do czasu kiedy to obecna Pani dyr zaczęła pracować w tej szkole. uczyła j. polskiego dziecko moich sąsiadów, była też wychowawczynią. Totalny brak kompetencji i dydaktycznych i wychowawczych. Nie radziła sobie totalnie, wybiegała z klasy do pokoju nauczycielskiego i tam podobno.....Ówczesna Dyrektorka, która nas-rodziców i dzieci szanowała wyraziła zgodę na innego nauczyciela. Niestety już jej nie ma i z tego co wiem, nawet nie przekracza progu tej szkoły. O czym to świadczy?...- wiadomo!Totalna żenada!!! Za kadencji poprzedniej p. Dyr było tylu uczniów w szkole,że pękała ,,w szwach'' - teraz ma 4 pierwsze klasy po góra 23 osoby, a pobliska 21na ul. Zuchów 10. więcej nie trzeba dodawać. Pozdrawiam rodziców i nauczycieli! Trzeba pamiętać że wszystko do ludzi powraca i to dobre i to złe - z podwojoną siłą - miłego weekendu.
???
No tak, zamiast zastanowić się co poprawić i jak budować dobry wizerunek, szkoła obwinia każdego tylko nie siebie. My jesteśmy cacy ale wszyscy się uwzięli na nas. Jak mały Jasio z IIb - byli pracownicy podkładają świnie, była dyrektorka się mści, rodzice prymitywni, związki nienormalne i nawet kontrola jest be bo zamiast przymknąć oczy śmiała obnażyć przekręty i niekompetencje. Żałosny i prymitywny wpis, oby nie dyrektora bo to już byłaby całkowita porażka dla tej szkoły.
M
Miłośnik szkoły
I tu wypada chyba podziękować za aktywność na forum wszyskim "przyjaciołom Szóstki" tj. 1. Sfrustrowanym byłym Nauczycielom, którzy przegrali w sądzie pracy, a zwolnieni zostali za błędy ortograficzne popełnine na tablicy podczas lekcji; 2. Nauczycielom działaczom związkowym, którzy bronią najsłabiej pracujących; 3. Rodzicom, którzy z trudnością akceptują uniwersalny system wartości; 4. Byłej Dyrektor szkoły, która obraziła się na Szóstkę, bo zbyt wiele dobrego się dzieje; 5. Inspektorowi Mirosławowi Dykowi, który swoim gorliwym działaniem "wsparł" organizację społeczności SP6. 6. No i oczywiście byłej intendentce, która dla uniknięcia odpwiedzialności, szuka ochrony zwiąkowej. Wnikliwy ogląd jest taki, że do Szóstki uczęszcza od lat przeszło połowa uczniów spoza rejonu. W tym roku to 2/3. SP6 jest szkołą w czołówce szkół niskobudżetowych (IVmiejsce w raporcie WOiW). A Nauczyciele w zdecydowanej większości pracują rzetelnie. Dzieci są mądre i Rodzice (oprócz nielicznych) rozsądni. Najbardziej jednak boli ludzka głupota i normalna złośliwość. Kultura wymaga, by na wizytę gości przygotować dom. Taka mobilizacja zawsze owocuje czymś dobrym, co pozostanie i służyć będzie na dłużej.
e
e po co
biedna pani kadrowa, ma tyle pieniędzy, że nie zauważyła paru tysięcy na swoim koncie. Po prostu kryształowy człowiek, a ciekawe czy oddała to wszystko do kasy szkoły z powrotem...
o
ochh
To właśnie problem tej szkoły, że de facto rządzi nią niedouczona i prze nikogo nielubiana specjalistka ds. osobowych, a nie Pani dyrektor.
p
pozytywnie myślący
Ciekawe, czy wreszcie ktoś wnikliwie przyjrzy się problemom tej szkoły i coś z tym zrobi, czy dalej będzie tak jak jest... Najwidoczniej problemy tej placówki przerosły Panią Dyrektor. Może czas na jakieś zmiany...?
u
uczeń 6
Przykład z życia." Stopki" zamiast przeprowadzać bezpiecznie dzieci przez przejścia sadziły krzaczki wokół szkoły żeby Orlik glanc miał na przyjazd "ministry" Muchy. Ciekawe co Pani Dyrektor miała by do powiedzenia gdyby doszło do wypadku na przejściu. Jakie są priorytet? Bezpieczeństwo czy medialna sława u boku Pani Siemińskiej i oficjeli?
B
BMWRP
W komentarzach zawarta jest cała prawda! Szkoła nastawiona na efekciarstwo a nie afektywność. Niech Pani Dyrektor łaskawie sprawdzi, ilu laureatów olimpiad tematycznych było przygotowywanych przez nauczycieli SP 6 a ilu przez prywatnych korepetytorów. Puszyć się na wręczaniu nagród to jedno a przyczynić się do ich zdobycia-drugie. Szkoła o renomie, która topnieje jak śnieg w maju. Szkoda, że Dyrekcja zajęta "staraniami o własną beatyfikację" zapomina o uczniach i ich rodzicach. Alejki medytacyjne, głazy refleksyjne, krzyże i figurki. Grama smaku, wyczucia i poszanowania odczuć religijnych innych osób! I dla porządku jedynie przypomnę: TO SZKOŁA PUBLICZNA A NIE KATOLICKA!
b
były rodzic
Oczywiście ,że dziecko nie musi chodzić do sp6 .Moje uczyło się tam dwa lata nie podobały mi się zwyczaje
iście klasztorne teraz uczęszcza do rejonowej podstawówki i wszyscy jesteśmy zadowoleni. Okazuje się ,że figurki i kamienie w finansach nie pomagają
T
Też Rodzic
Patrząc po niektórych komentarzach rodziców-frustratów przychodzi na myśl tylko jedno- społeczeństwo mamy jak typową krzywą Gaussa. Do SP nr 6 chodzi już moje trzecie dziecko, bez problemów w trakcie nauki, bez problemów z rekretacją do gimnazjum. A to, że szkoła ma charakter i promuje pozytywne wartości dla niektórych jest zadrą ( ponadto proszę spojrzeć na listy finalistów i laureatów różnych konkursów przedmiotowych ). Dużą grupa uczniów to dzieci spoza rejonu szkoły. Nikt nikogo nie zmusza do zapisywania swoich pociech do własnie tej szkoły. W myśl porzekadła: Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkich dogodził.
u
ukochana pani dyrektor
a główny specjalista d.s osobowych dalej pracuje w sp6 i ma się dobrze...
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie