Była walka, ale na lidera to okazało się zbyt mało [ZDJĘCIA]

W spotkaniu 19. kolejki rozgrywek 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet zawodniczki MKS AZS UMCS Lublin przegrały we własnej hali z liderem – UKS Varsovią Warszawa 24:29.

Najskuteczniejsza w ekipie gospodyń była zdobywczyni sześciu goli, Gabriela Tomczyk. Spotkanie od początku lepiej układało się dla przyjezdnych. W ich szeregach dobrze radziła sobie Julia Dworniczuk (w całym meczu osiem trafień). To właśnie po jej bramce Varsovia wygrywała już 8:5. Następnie z karnego golkiperkę miejscowych pokonała Joanna Granicka i różnica wzrosła do czterech trafień (9:5). Był to największy dystans w pierwszej odsłonie pojedynku pomiędzy obiema drużynami. Co prawda po golu Weroniki Janczarek lublinianki traciły tylko dwa gola (13:15), ale koniec końców do szatni zeszły przy wyniku 13:17.

Różnica utrzymywała się do 39. minuty, kiedy to było 16:21. Wtedy jednak miejscowe zanotowali serię czterech goli z kolei (20:21). Na dziesięć minut przed ostatnią syreną nadal ekip dzieliły jedna bramka 23:24. W końcówce lepiej radziły sobie jednak ponownie przyjezdne, które wygrały 29:24.

MKS na dwie kolejki przed zakończeniem ligi, z dorobkiem 39 punktów, zajmują 3. miejsce. Przed nimi są AZS AWF Warszawa (50 pkt) i Varsovia (54 pkt).

Mieliśmy dobre momenty, ale mieliśmy też słabsze. W tych newralgicznych, kiedy doskakiwaliśmy, kiedy dochodziliśmy do remisu, popełnialiśmy błędy. Wiara w zwycięstwo była jednak od początku do końca. Jestem zadowolony z tego meczu, bo zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w pierwszej rundzie – komentuje na oficjalnej stronie klubowej AZS UMCS Lublin, trener Patryk Maliszewski.

MKS AZS UMCS Lublin – UKS Varsovia Warszawa 24:29 (13:17)

MKS: Nóżka, Żywot, Osowska, Zgrzebnicka – Tomczyk 6, Janczarek 4, Skubacz 4, Kuc 3, Owczaruk 2, Vlasiuk 2, Dziuba 1, Markowicz 1, Suszek, Szczepaniak, Rossa, Byzdra, Leebe. Trener: Patryk Maliszewski