„Byliśmy agresywni, dobrze biegaliśmy do szybkich ataków” – Krzysztof Szewczyk po meczu z GTK Gdynia

Niedzielny wieczór był bardzo udany dla koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Akademiczki we własnej hali pokonały GTK Gdynia 73:37. Była to dziewiąta wygrana zielono-białych w jedenastym meczu sezonu.

Zadanie wykonane. Planowa wygrana koszykarek Pszczółki

GTK to zespół składający się z młodych polskich zawodniczek, które przede wszystkim ogrywają się w Energa Basket Lidze Kobiet. Lubelskie Pszczółki jednak ani przez chwilę nie zlekceważyły rywalek, szybko biorąc sprawy w swoje ręce. – Od początku świetnie weszliśmy w mecz i to było kluczowe. Byliśmy agresywni, dobrze biegaliśmy do szybkich ataków – chwali swoje podopieczne trener Krzysztof Szewczyk. To skutkowało wysokim prowadzeniem gospodyń po pierwszej kwarcie spotkania (19:9).

W drugiej odsłonie akademiczki, mimo początkowych problemów w ofensywie, cały czas dobrze broniły. – W przekroju całego meczu pokazaliśmy naprawdę dobrą defensywę. Nie straciliśmy nawet 40 punktów. Tak naprawdę spodziewałem się troszkę trudniejszego spotkania – ocenia trener lublinianek.

Wspomniana skuteczność przyszła natomiast w końcówce pierwszej połowy, po której tablica pokazywała 33:14. Po zmianie stron miejscowe zaczęły odskakiwać jeszcze bardziej. – W trzeciej kwarcie zaczęliśmy trafiać rzuty z dystansu, co okazało się bardzo ważne w kontekście powiększania prowadzenia – ocenia szkoleniowiec Pszczółek.

W w ostatniej części meczu na parkiecie grał już skład krajowy, który także zaprezentował się świetnie – Cieszę się z czwartej kwarty, gdzie zagraliśmy bardzo młodą piątką na bardziej doświadczoną piątkę rywalek. Mimo to, także tę część meczu udało nam się wygrać. Doświadczenie, które nasze zawodniczki zdobywają w takich momentach jest dla nich bezcenne. Jeśli potrafią przy tym wygrywać, to cieszy podwójnie – dodaje trener.

W najbliższej serii gier, w niedzielę, Pszczółka podejmie drużynę PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski (bilans 8:5). – To zespół zbudowany tak, aby walczyć o tytuł mistrzowski, ale plany na początku sezonu pokrzyżowały trochę kontuzje. Teraz w końcu Gorzów złapał dobry rytm i gra na miarę swojego potencjału, a ten potencjał jest bardzo wysoki. Nie zmienia to jednak faktu, że my chcemy wygrać – zapowiada Krzysztof Szewczyk.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – GTK Gdynia 73:37 (19:9, 14:5, 25:11, 15:12)

Pszczółka: Mack 15, Niedźwiedzka 14, Fassina 9, Kośla 8, Stanaćev 7, Kuczyńska 7, Duchnowska 6, Sklepowicz 4, Trzeciak, Kurach 1, Przyszlak. Trener: Krzysztof Szewczyk.

GTK: Wińkowska 14, Marcinkowska 8, Żytkowska 6, Bazan 5, Ossowska 2, Niemojewska 2, Kobylińska, Trener: Karolina Szlachta.

Sędziowali: M. Krupiński, A. Szczotka, J. Gieroba