Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bywalcy Behemota protestują przeciwko zamknięciu lokalu

Jakub Szczepański
,,Behemot",  jak cały Ogród Saski, świeci teraz pustkami
,,Behemot", jak cały Ogród Saski, świeci teraz pustkami Małgorzata Genca
W związku z pracami przy renowacji Ogrodu Saskiego, 20 lutego miasto zamknęło bramy parku. Podobny los spotkał kawiarnię "Behemot", mieszczącą się na dachu muszli koncertowej. Bywalcy "Behemota" nie zgadzają się z decyzją o zamknięciu lokalu. Chcą udostępnienia części parku z wejściem od strony ul. Leszczyńskiego. Właśnie rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją do prezydenta miasta.

Ogród Saski zamienił się w plac budowy, zamknięty dla spacerowiczów. Nieczynny jest także amfiteatr, na dachu którego mieści się "Behemot" .

Muszlą koncertową zarządza Centrum Kultury. Dopiero cztery dni przed zamknięciem bram parku CK wypowiedziało najemcy umowę, czyli właścicielowi "Behemota". - Umowa najmu zakłada natychmiastowe jej rozwiązanie w wyszczególnionych, konkretnych przypadkach, takich jak na przykład zaległość w zapłacie czynszu. Oczywiście żadna okoliczność usprawiedliwiająca rozwiązanie umowy z winy najemcy nie zaszła - żali się Krzysztof Polak, właściciel lokalu.

- Skoro muszla koncertowa nie jest czynna, trudno żeby kawiarnia mogła funkcjonować. Z początkiem remontu opiekę nad obiektem przejęła firma wykonująca prace remontowe - odpowiada Aleksander Szpecht, dyrektor Centrum Kultury w Lublinie.
Firma Hen-Bud, wykonawca prac, umywa ręce. - Wszystko zależy od inwestora, nic nie możemy zrobić - usłyszeliśmy w słuchawce telefonu.

Co na to ratusz? - Przypominam, że park to teraz plac budowy. Obecność osób postronnych stwarza dla nich duże zagrożenie. Niemożliwe jest wydzielenie odrębnych alejek, bo prace odbywają się równolegle w całym parku. Ogród został przekazany wykonawcy, który zatrudnia ochronę i odpowiada za bezpieczeństwo na tym terenie - poinformował Karol Kieliszek z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Niezależnie od tego, zwolennicy częściowego otwarcia parku zaczęli zbierać podpisy pod petycją na facebookowym profilu "Behemota" oraz na ulicach miasta.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski