MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Carnaval Sztuk-mistrzów w Lublinie: Program na niedzielę

LUB
Tomasz Koryszko
Dziś, w niedzielę, ostatni dzień Carnavalu Sztuk-mistrzów i Europejskiej Konwencji Żonglerskiej. Czeka nas 19 otwartych wydarzeń-przedstawień, warsztatów i pokazów artystów nowego cyrku oraz zajęcia dla dzieci w Klanzowym Miasteczku Zabaw Niezwykłych na Placu Litewski (w godzinach od 13:00-18:00).

Zobaczymy m.in. występy:

 13:00 Pl. Litewski i 16:40 Pl. Łokietka, Compagnie du Petit Monsieur. Popis manipulacji przedmiotami. Artysta stwarza wokół siebie zaczarowany świat przy pomocy zaskakujących rekwizytów. Ulubieniec dzieci. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.

 13:40 Cyrk Dosole, Plac Litewski. Liryczny teatr uliczny. Połączenie clownady, żonglerki, tańca, muzyki, akrobatyki. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.

 15:40 Plac Łokietka, Cie toi d’abord. Jeremy i Thomas to duet, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Efektowna żonglerka m.in. zabawa z drewnianą skrzynią. Przedmioty używane są w celu emocjonalnego opowiedzenia o wrażliwości, braterstwie, przyjaźni i miłości. Zabawne i wzruszające. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.

 16:10 Gregor Wollny pod Trybunałem Koronnym. Nieporadny i uroczy clown podbija serca, szczególnie żeńskiej części publiczności. Wollny w spontaniczny sposób prowadzi swoje przedstawienia pozostawiając pole dla wyobraźni widzów i… rozdając darmowe całusy. Bezpretensjonalna rozrywka. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie

 18:00 Murmuyo i Metrayeta, Plac Litewski. Duet chilijskich artystów, którzy w swoich pełnych napięcia i tempa przedstawieniach zmuszają nas do spojrzenia z dystansem na samych siebie i ukazują nasze słabostki. Przedstawiciele generacji nowej clownady. W interakcji z widzem, zapraszają do wspólnej zabawy. Przestrzeń miejska jest sceną i bohaterem ich spektakli. Mocne wrażenia gwarantowane. Bezpłatne.

 19:00 Wizyta Doktora - La Familia K, Plac Litewski. Zabawne i pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji przedstawienie międzynarodowej grupy teatralnej. Artyści dają popis niezwykłych umiejętności akrobatycznych, a ich przedstawienie pełne jest gagów i sztuczek. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.

 20:00 Cie BAL "Eloge du Poil", Jeanne Mordoj, Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5. Bohaterką przedstawienia jest uosobienie kobiecości, tajemniczej, nieokiełznanej, bezkompromisowej. Podejmuje tematy tabu, zmuszając widza do konfrontacji z własnymi zasadami i normami wpojonymi przez kulturę i wychowanie. Jeanne Mordoj to gwiazda światowego formatu, która po raz pierwszy gości w Polsce. Charyzmatyczna, wybitna artystka cyrkowa i teatralna wykorzystująca w swoim przekazie elementy akrobatyki, brzuchomówstwa, żonglerki. Podejmuje trudne tematy, związane z miejscem kobiecości w świecie, znaczeniem płciowości, śmiercią. Liczba miejsc ograniczona - ok. 120 miejsc na spektakl. Bezpłatne wejściówki do pobrania, w dniu przedstawienia, w punkcie informacyjnym na Placu Litewskim (ok.100 sztuk) i w punkcie informacyjnym w Parku Ludowym (ok.50 sztuk), od godziny 10:00. Kto pierwszy ten lepszy.

Niedziela 5 sierpnia, w skrócie

10:00-20:00- Urban Highline nad Starym Miastem + 2 highliny na wieżowcach przy ul. Wieniawskiej
12:00- Just Edi- Pl. Łokietka
12:00- Divus Show pod Trybunałem Koronnym
13:00- Rumpel- Natural Born Fool- Plac Po Farze
13:00- Compagnie du Petit Monsieur- Pl. Litewski
13:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
13:40- DUO SAMANAKRO- Pl. Łokietka
13:40- CYRK DOSOLE- Pl. Litewski
14:20- DOUH-LA-LA- pod Trybunałem Koronnym
15:00- Bob Carr " Stand-up Circus"- Pl. Litewski
15:40- Cie toi d'abord- Pl. Łokietka
16:10- Gregor Wollny- pod Trybunałem Koronnym
16:40- Compagnie du Petit Monsieur- Pl. Łokietka
17:20- David Cassel- Space Commander- pod Trybunałem Koronnym
18:00- Murmuyo i Metrayeta- Pl. Litewski
19:00- La Familia K.- Pl. Litewski
20:00- Cie BAL- "Eloge du Poil"- Pochwała zarostu- Warsztaty Kultury- ul. Popiełuszki 5
20:00- Just Edi- deptak
20:00- Divus Show- deptak
22:00- Kino Sztukmistrzów- Browary "Perła" ul. Bernardyńska

Warto wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski