Cement-Gryfa Chełm najlepszym klubem, a Katarzyna Krawczyk najlepszą zapaśniczką w 2020 roku

Zapaśniczki Cementu-Gryfa Chełm, wolniacy LKS Ceramik Krotoszyn oraz klasycy RCSZ Olimpijczyk Radom, triumfowali w rankingach klubowego mistrza Polski w 2020 roku. Reprezentantka chełmskiego klubu - Katarzyna Krawczyk, została ponadto najlepszą zapaśniczką w kraju w minionym roku. Zestawienia opublikował Polski Związek Zapaśniczy.

Rok 2020 to bardzo nietypowy czas. Na szczęście, w zapasach udało się przeprowadzić wszystkie imprezy mistrzowskie. Zapaśniczki Cementu-Gryfa Chełm po raz kolejny udowodniły, że nie mają sobie równych w Polsce, zajmując pierwszą lokatę z dorobkiem 1004 pkt. Chełmianki wyprzedziły w tej klasyfikacji zespoły Slavii Ruda Śląska (715 pkt.) i WKS Grunwald Poznań (501 pkt.). Ósma pozycja w tym zestawieniu, przypadła natomiast zapaśniczkom ZTS Sokół Lublin (240 pkt.).

Z kolei wolniacy LKS Ceramik Krotoszyn zgromadzili 554,5 pkt., wyprzedzając AKS Białogard (435 pkt.) i WKS Grunwald Poznań (413 pkt.). Najwyżej z klubów województwa lubelskiego zostali sklasyfikowani zapaśnicy LMKS Krasnystaw, plasując się na szóstym miejscu (279 pkt.).

Triumfatorzy w stylu klasycznym - ekipa RCSZ Olimpijczyk Radom, zakończyli zaś 2020 rok z dorobkiem 1173 pkt. Radomianie uplasowali się w rankingu przed zespołami AZS-AWF Warszawa (907 pkt.) oraz Unii Racibórz (783 pkt.). Najwyżej z klubów regionu, zostali sklasyfikowani klasycy chełmskiego Cementu-Gryfa, zajmując siódmą pozycję.

Tymczasem Katarzyna Krawczyk została najlepszą zapaśniczką w Polsce, gromadząc za swoje starty 190 pkt. 30-letnia chełmianka pomimo pandemii, zanotowała na koncie sporo sukcesów w 2020 roku. Wygrała między innymi Puchar Polski (Białogard), sięgnęła po raz kolejny w swojej karierze po tytuł mistrzyni kraju seniorek (Dzierżoniów) oraz była druga w prestiżowych, międzynarodowych zawodach Poland Open (Warszawa). Krawczyk wywalczyła także piątą lokatę w kategorii wagowej do 53 kg, podczas mistrzostw Europy seniorów, które w lutym odbyły się w Rzymie. Zwieńczeniem sezonu było zdobycie brązowego medalu w kategorii wagowej +55 kg, podczas zapaśniczego Pucharu Świata, który w grudniu rozegrano Belgradzie.

- Dziękuję ekipie, szkoleniowcom, trenerowi Igorowi, który bardzo emocjonalnie i z zaangażowaniem podchodzi do moich startów oraz przygotowań, klubowi Cement-Gryf Chełm, a także #allstarteam na czele z trenerem przygotowania motorycznego Michałem Jędrzejczykiem. Oczywiście rodzinie, bliskim, przyjaciołom, którzy zawsze są ze mną. Zamykam ten zwariowany rok i dalej przygotowuję się do najtrudniejszej drogi w mojej sportowej karierze, czyli Tokio 2021 - podkreśla Katarzyna Krawczyk, najlepsza od wielu lata zapaśniczka w województwie lubelskim.

Żeńska drużyna chełmskiego klubu zajęła ponadto pierwsze miejsce w kraju, w całorocznym podsumowaniu współzawodnictwa w systemie sportu młodzieżowego, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu. W minionym, jakże trudnym sezonie chełmianki wywalczyły między innymi pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski juniorek młodszych, rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (15-17 lat). Do tego uplasowały się na pierwszych pozycjach w krajowym czempionacie juniorek (18-20 lat) oraz Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski kadetek (15-17 lat).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0