Cenne zwycięstwo koszykarzy TBV Startu Lublin z Treflem Sopot

Marcin Dutkiewicz w ostatnich pięciu minutach meczu z Treflem Sopot trzykrotnie celnie przymierzył zza linii 6,75 m i przypieczętował zwycięstwo TBV Startu Lublin 84:72. Dzięki tej wygranej "czerwono-czarni" wciąż liczą się w walce o fazę play-off.

Od początku spotkania poczynania gospodarzy napędzał duet Amerykanów. Chavaughn Lewis i Washington Lewis byli skuteczni w rzutach z dystansu, a Lewis wykorzystywał także swoją szybkość i po indywidualnych akcjach wyjeżdżał pod kosz kończąc akcje punktami.

W 13. min. Wojciech Czerlonko celnie przymierzył zza linii 6,75 m i TBV Start wyszedł na prowadzenie 30:20. W połowie tej kwarty z wypracowanej przewagi niewiele jednak zostało, ponieważ Trefl, za sprawą głównie urodzonego w Lublinie Jakuba Karolaka, zaliczył serię 9:0 i zbliżył się na jeden punkt.

I gdy wydawało się, że goście przejmują inicjatywę, wówczas Start rzucił osiem punktów z rzędu i po pierwszej połowie "czerwono-czarni" wygrywali 48:35.

Trzecią kwartę lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko zniwelowali stratę do pięciu punktów (52:49). Koszykarze Trefla trafili m.in. dwukrotnie za "trzy", co ani razu nie udało im się przez pierwsze 20 minut!
W tej kwarcie niewiele było finezyjnej gry, a więcej biegania i walki o każdą piłkę. TBV Start przegrał trzecią część, ale przed ostatnią kwartą miał jeszcze dziewięć punktów przewagi (63:54).

Tyle tylko, że nie upłynęły nawet dwie minuty, a Trefl zbliżył się na jeden punkt (63:62). Natomiast po kolejnej "trójce" Karolaka goście wyszli na prowadzenie 65:63.

Gospodarze pierwsze punkty w tej kwarcie zdobyli po blisko trzech minutach i udało się to dopiero z linii rzutów wolnych. Na celny rzut z gry "czerwono-czarni" czekali prawie cztery minuty, aż udany "wjazd" pod kosz miał Lewis.

W tym meczu nie pierwszy raz jednak sytuacja na boisku potrafiła się momentalnie zmienić i lubelski zespół odzyskał prowadzenie, a w ostatnim fragmencie spotkania kapitalną skutecznością zza linii 6,75 m popisał się Marcin Dutkiewicz, który okazał się katem dla ekipy z Sopotu.

TBV Start Lublin - Trefl Sopot 84:72 (22:18, 26:17, 15:19, 21:18)
Start: Washington 22, Lewis 20, Dutkiewicz 18, Szymański 9, Mirkovic 7, Czerlonko 3, Reynolds 3, Gospodarek 2, Ciechociński, Zalewski, Pelczar. Trener: David Dedek
Trefl: Dylewicz 22, Karolak 20, Zack 10, Love 9, Śmigielski 6, Trotter 2, Kulka 2, M.Kolenda 1, Ł.Kolenda, Stefański, Motylewski. Trener: Marcin Kloziński