Cenne zwycięstwo Motoru w Krakowie

Marcin Puka
Piłkarze trzecioligowego Motoru odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo. W sobotę lublinianie wywieźli trzy punkty z ciężkiego terenu w Krakowie, pokonując Garbarnię 3:0. To pierwsza porażka krakowian w bieżących rozgrywkach.

Sobotnia potyczka była arcyważna dla obydwu zespołów. Motor i Garbarnia to dwaj najpoważniejsi kandydaci do awansu do drugiej ligi, którzy w poprzednim sezonie w barażach zaprzepaścili szansę promocji na trzeci szczebel rozgrywek. Teraz przepustkę do wyższej ligi uzyska drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w tabeli.

Lepiej sezon zaczęła Garbarnia. Podopieczni Mirosława Hajdo wygrali wszystkie cztery mecze, natomiast lublinianie przegrali dwa pierwsze spotkania, ale następnie dwukrotnie schodzili z boiska, jako zwycięzcy. Jeżeli jednak krakowianie pokonaliby lublinian, to ich przewaga nad podopiecznymi Jacka Magnuszewskiego wzrosłaby do dziewięciu punktów. To zapowiadało ciekawe starcie.

Miejscowi do gry przystąpili w najsilniejszym składzie, a w ekipie przyjezdnych zabrakło m.in. kontuzjowanego od dłuższego czasu Pawła Myśliwieckiego oraz strzelca gola z ostatniej potyczki ze Spartakusem Daleszyce Japończyka Yasuhiro Kato, który doznał urazu w niedawnym sparingu z Lublinianką.

Pierwsza połowa spotkania to lekka przewaga Garbarni, ale i żółto-biało-niebiescy mieli swoje okazje. Po 45 minutach był jednak bezbramkowy remis. Po zmianie stron zaatakowali goście. Najpierw bramkarza z Grodu Kraka pokonał Kamil Oziemczuk, a następnie Artur Gieraga i po 63 minutach Motor prowadził 2:0. Lublinianie nie zamierzali na tym poprzestać i w 69 min wynik podwyższył Piotr Piekarski.

A już w środę, 6. seria spotkań. Tego dnia (godz. 19) podopieczni Jacka Magnuszewskiego podejmą Wierną Małogoszcz.

Materiał oryginalny: Cenne zwycięstwo Motoru w Krakowie - Kurier Lubelski