Chełmianka Chełm pokonała Hetmana Zamość. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
W meczu otwierającym 38. kolejkę sezonu 2020/21 Chełmianka Chełm pokonała przed własną publicznością zamojskiego Hetmana. Dla gospodarzy była to 18 wygrana w obecnych rozgrywkach, a dla gości 28 porażka.

Zamościanie przyjechali do Chełma po swoich najlepszych dwóch spotkaniach w sezonie, w których odnotowali zwycięstwa nad Koroną II Kielce i Podhalem Nowy Targ. Niemal do końca pierwszej połowy biało-zielono-czerwoni stawiali opór także chełmianom, ale na przerwę schodzili, przegrywając 0:1. W 41. minucie, po błędzie stojącego w bramce Jakuba Wyłupka, sędzia wskazał na środek boiska.

Po zmianie stron miejscowi całkowicie zdominowali boiskowe wydarzenia i zdobyli trzy bramki. Autorem najładniejszej z nich był Tomasz Brzyski, który trafił do siatki z rzutu wolnego. Na listę strzelców wpisali się ponadto Michał Grądz oraz Paweł Myśliwiecki.

Chełmianka Chełm - Hetman Zamość 4:0 (1:0)
Bramki: Wyłupek 41 (samobójcza), Grądz 48, Myśliwiecki 66, Brzyski 68

Chełmianka: Szymkowiak - Skoczylas, Budzyński, Mazurek (73 Maliszewski), Wołos (65 Kożuchowski), Brzyski, Prytuliak (65 Kotowicz), Kanarek (78 Wawryszczuk), Bonin, Grądz (73 Sąsiadek), Myśliwiecki. Trener: Tomasz Złomańczuk

Hetman: (skład wyjściowy) Wyłupek - Wolanin, Kaznokha, Grzęda, Gierowski, Szatała, Koszel, Pupeć, Nastałek, Dajos, Chyrchała. Trener: Władimir Gieworkian

Żółte kartki: Prytuliak, Myśliwiecki

Sędziował: Jakub Pieron (Kielce)

Piękniejsza strona żużla. Poznaj partnerki zawodników znanyc...

Na zdjęciu, od lewej: Arkadiusz Kozłowski, Zbigniew Bartnik i Andrzej Głowacki

Lubelski Związek Piłki Nożnej niedługo wybierze prezesa. Trz...