Chełmianka Chełm zremisowała w Wólce Pełkińskiej z Wólczanką. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
Piłkarze Chełmianki wywieźli punkt z Wólki Pełkińskiej. Biało-zieloni zremisowali z tamtejszą Wólczanką 1:1, choć przez ponad 50 minut grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tomasza Brzyskiego.

Doświadczony "Brzytwa" zobaczył w niedzielnym starciu dwie żółte kartki w ciągu trzydziestu ośmiu minut i został wyrzucony z boiska. Chełmianie bardzo długo potrafili radzić sobie z grającymi w przewadze gospodarzami. W 58. minucie wyszli nawet na prowadzenie za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Łukasza Mazurka. "Jedenastka" była podyktowana za zagranie ręką w polu karnym miejscowych.

W końcówce Wólczanka doprowadziła do remisu dzięki bramce Kacpra Durdy, który wykończył ładną akcję całego zespołu. W doliczonym czasie rywalizacji drugą żółtą kartkę za opóźnianie gry obejrzał Grzegorz Bonin, ale nie wpłynęło to na losy końcowego rezultatu.

Chełmianka zanotowała siódmy remis w rozgrywkach. Po 33 kolejkach podopieczni trenera Tomasza Złomańczuka zajmują szóste miejsce w tabeli IV grupy III ligi. Wysoką pozycję w zestawieniu biało-zieloni zawdzięczają przede wszystkim bardzo dobrej rundzie wiosennej. W 2021 roku chełmski zespół przegrał bowiem tylko dwie z trzynastu rozegranych konfrontacji.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Chełmianka Chełm 1:1 (0:0)
Bramki: Durda 85 – Mazurek 58 (z rzutu karnego)

Wólczanka: Konefał – Wach, Wrona, Skrzyniak, Łazarz, Peda (46 Lorek), Soboń, Podstolak (79 Baran), Galara, Bała (63 Dusiło), Matofij (63 Durda). Trener Marcin Wołowiec

Chełmianka: Ciołek – Brzozowski, Mazurek, Budzyński, Wołos, Prytuliak (73 Giletycz), Bednara (73 Wawryszczuk), Brzyski, Grądz (87 Skoczylas), Bonin, Myśliwiecki (63 Kanarek). Trener Tomasz Złomańczuk

Żółte kartki: Wach, Peda, Bała - Brzyski (dwie), Bonin (dwie), Ciołek, Brzozowski, Wołos

Czerwone kartki: Brzyski (38 min - za drugą żółtą), Bonin (90+5 - za drugą żółtą)

Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska)