Chełmscy klasycy wrócili z Radomia z trzema srebrnymi medalami Pucharu Polski seniorów

Cement-Gryf Chełm
Udanie swój tegoroczny sezon startowy rozpoczęli zapaśnicy Cementu Gryfa-Chełm, którzy podczas Pucharu Polski seniorów w stylu klasycznym trzykrotnie stawali na podium. Impreza została rozegrana w Radomiu, a wystartowało w niej blisko 100 zawodników z 18 krajowych klubów oraz gościnnie dwóch ukraińskich klasyków.

Chełmianie na radomskich matach zdobyli trzy srebrne krążki. Były one dziełem mistrza Polski juniorów - Piotra Lewandowskiego, brązowego medalisty młodzieżowych mistrzostw świata - Szymona Szymonowicza oraz mistrza Polski - Igora Shepetuna.

Lewandowski, występujący w kategorii wagowej do 67 kg przegrał w finale z Kamilem Czarneckim (MKZ Unia Racibórz), Szymonowicz (waga do 87 kg) uległ Arkadiuszowi Kułynyczowi z RCSZ Olimpijczyka Radom, natomiast Shepetun (97 kg) w potyczce o złoto musiał uznać wyższość brązowego medalisty igrzysk olimpijskich w Tokio - Tadeusza Michalika, reprezentującego barwy KS Sobieski Poznań.

Zawodników do pierwszego startu w tym roku przygotowywali trenerzy Dariusz Jabłoński i Andrzej Głąb. Bezpośrednio po zakończonych zawodach wszyscy trzej medaliści wyjechali na kolejne już w tym roku zgrupowanie kadry narodowej, które odbywa się w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie.

Zawodnicy RCSZ Olimpijczyk Radom nie okazali się zbyt gościnni dla przyjezdnych ekip, zwyciężając pewnie klasyfikację drużynową. Radomianie wyprzedzili w tym rankingu ekipy AZS-AWF Warszawa Zapasy i KS Sobieski Poznań.

Kolejnym startem dla reprezentantów Cementu-Gryfa Chełm będzie Puchar Polski kadetów, który w dniach 25-27 lutego został zaplanowany w Warszawie.