MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chełmska PANS będzie współpracować z łotewskim uniwersytetem

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Współpraca w obszarze naukowo-badawczym oraz szkoleniowo-edukacyjnym to główny cel umowy podpisanej 7 czerwca pomiędzy Państwową Akademią Nauk Stosowanych, a z Uniwersytetem w Daugavpils z Łotwy.

Umowę o współpracy z Uniwersytetem w Daugavpils z Łotwy podpisał prof. dr hab. Józef Zając prorektor ds. Rozwoju Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. W imieniu uniwersytetu łotewskiego dokument ten został podpisany przez dr. Janisa Kudinsa prorektora ds. Rozwoju.

- W ramach współpracy szkoleniowo-edukacyjnej umowa przewiduje wymianę wykładowców oraz mobilność pracowników administracyjnych, co pozwoli na wzbogacenie oferty dydaktycznej, podniesienie jakości nauczania oraz umiędzynarodowienia w obszarze administracji - podkreśla prof. Józef Zając.

Z kolei w dziedzinie działalności naukowo-badawczej oraz informacyjnej obie uczelnie planują prowadzenie wspólnych badań naukowych w określonych dziedzinach, w tym również realizację staży naukowych, konferencji naukowych, sympozjów i seminariów. Współpraca obejmie również wymianę materiałów przeznaczonych do publikacji w czasopismach naukowych.

Uniwersytet w Daugavpils, założony w 1921 roku, jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich na Łotwie

Uczelnia oferuje szeroki wachlarz programów studiów, w tym kierunki humanistyczne, przyrodnicze oraz techniczne, przyciągając studentów zarówno z kraju, jak i zagranicy. Uniwersytet kładzie duży nacisk na badania naukowe, współpracując z licznymi instytucjami międzynarodowymi i prowadząc projekty badawcze o globalnym znaczeniu. Kampus uczelni wyróżnia się nowoczesną infrastrukturą, która sprzyja zarówno nauce, jak i rozwojowi osobistemu studentów. Działalność Uniwersytetu w Dyneburgu znacząco wpływa na rozwój regionu, przyczyniając się do podnoszenia poziomu edukacji i innowacyjności na Łotwie.
[/b]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski