Chełmska zapaśniczka powalczy w czwartek o złoty medal młodzieżowych mistrzostw świata U-23

Polski Związek Zapaśniczy
Zawodniczka Cementu-Gryfa Chełm, Anhelina Łysak zapewniła sobie co najmniej srebrny medal młodzieżowych mistrzostw świata w zapasach. Chełmianka podczas czempionatu w Belgradzie wygrała w świetnym stylu trzy walki, awansując do czwartkowego finału, w którym zmierzy się z reprezentantką Ukrainy - Solomiją Vynnyk.

Anhelina Łysak w pojedynku kwalifikacyjnym kategorii 59 kg, pewnie zwyciężyła przez przewagę techniczną z reprezentantką Niemiec Anne Nuernberger i dzięki temu awansowała do 1/4 finału, w którym trafiła na Rosjankę Anastasiię Sidelnikovą.

Chełmianka w ćwierćfinale światowego czempionatu nie dała szans zawodniczce z Rosji, pokonując rywalkę pewnie przez tusz techniczny, meldując się w półfinale. Warto podkreślić, że Anastasiia Sidelnikova to aktualna mistrzyni świata juniorek.

Przeciwniczką Łysak w 1/2 finału była aktualna wicemistrzyni Europy juniorek, Węgierka Anna Szel. Anhelina była zdecydowanie lepsza od Madziarki, wygrywając 6:1, co zapewniło jej upragniony awans do finału młodzieżowych mistrzostw świata U-23.

W czwartkowym finale zapaśniczka Cementu-Gryfa o tytuł mistrzyni globu powalczy z reprezentantką Ukrainy Solomiją Vynnyk, która w tym roku wywalczyła tytuł mistrzyni Starego Kontynentu juniorek oraz brązowy krążek młodzieżowych ME. Polka także zdobywała medale w europejskich czempionatach. W kwietniu Anhelina zdobyła tytuł wicemistrzowski w grupie seniorek, natomiast w maju dołożyła jeszcze brąz ME U-23. Zapowiada się więc niezwykle emocjonujący bój o tytuł mistrzowski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0