Chełmskie zapaśniczki z powodzeniem rywalizowały w międzynarodowym turnieju - Heros Lady Open 2020

Zapaśniczki Cementu-Gryfa Chełm po znakomitym występie w turnieju Heros Lady Open 2020 materiały klubowe
W Boguszowie-Gorcach został rozegrany cykliczny, międzynarodowy turniej - Heros Lady Open 2020 w zapasach kobiet. Impreza w tym roku połączona była z Turniejem Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszechradzkich. Bardzo dobrze w turnieju spisały się zapaśniczki Cementu-Gryfa Chełm, stając 12-krotnie na podium, w tym trzy razy na najwyższym.

W zawodach oprócz wielu polskich ekip na starcie stanęły reprezentantki z Czech, Węgier, Włoch i Chorwacji. W całym turnieju rywalizowało ogółem 108 zawodniczek. Obsada mogła być znacznie liczniejsza, jednak wiele drużyn, szczególnie zagranicznych, które są stałymi bywalcami tych prestiżowych zawodów, nie przyjechało z powodu pandemii COVID-19.

Na matach w Boguszowie-Gorcach świetnie zaprezentowały się zapaśniczki Cementu-Gryfa Chełm, które zdobyły aż 12 medali, w tym trzy złote. W zmaganiach seniorek bezkonkurencyjna okazała się Anastasiia Padoshyk (57 kg), ze srebrnymi krążkami wróciły Monika Białach (50 kg), Anastasiia Lebedieva (53 kg), Katarzyna Jargieła (55 kg), Weronika Chapska (59 kg) i Karina Konarska (65 kg), natomiast z brązowymi Wioletta Giers (50 kg) i Małgorzata Małek (65 kg)

Z kolei w rywalizacji kadetek na najwyższym stopniu podium stanęły Wiktoria Kamela (43 kg) i Olha Padoshyk (57 kg), druga w wadze do 53 kg była Monika Dadas, a brąz przypadł Nikoli Skórskiej (57 kg).

W klasyfikacji drużynowej seniorek ekipa MKS Cement-Gryf Chełm nie miała sobie równych, wygrywając z dorobkiem 195 pkt. Chełmianki wyprzedziły zdecydowanie zespoły Sobieskiego Poznań (45 pkt.) oraz Stowarzyszenie ASI Bielik Międzyzdroje (30 pkt.). Chełmskie kadetki natomiast w punktacji generalnej uplasowały się na czwartej pozycji, gromadząc 21 oczek. Triumfował KS Poznań (60 pkt), przed ekipami LKS Feniks Pesta Stargard (24 pkt) oraz Unii Racibórz (23 pkt.).

MKS Cement-Gryf Chełm z medalami mistrzostw Polski LZS
Pracowity weekend mieli także zawodnicy MKS Cement-Gryf Chełm. Po wspomnianym sukcesie dziewcząt w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszechradzkich, kolejne medale dołożyła grupa chłopców. W Siedlcach odbyły się bowiem Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu klasycznym.

Chełmianie wywalczyli ogółem osiem medali i puchar za zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji klubowej, w grupie młodzików. W tej grupie (12-14 lat) wygrali Dawid Rudy (35 kg), Filip Zając (38 kg) oraz Iwo Borowiec (52 kg), a trzeci w wadze do 62 kg był Maksymilian Szwalikowski. Z kolei w zmaganiach kadetów (15-17 lat), drugie lokaty zajęli Hubert Sidoruk (60 kg) i Bartosz Kamiński (65 kg), natomiast w wśród młodzieżowców (18-23 lat), na najnższym stopniu podium stanęli Michał Biskupski (72 kg) i Patryk Dubaczyński (77 kg). Medalistów do zawodów przygotowywali: Dariusz Jabłoński, Mirosław Czwaliński i Zdzisław Biały.