Chore dzieci z DSK dostały nowoczesną konsolę

  Chore dzieci z DSK dostały nowoczesną konsolę

  FAJ

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Chore dzieci z DSK dostały nowoczesną konsolę

  ©Jacek Babicz

  Nowoczesną konsolę do gier, która nie tylko bawi, ale i rehabilituje dostali we wtorek mali pacjenci Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. To prezent od Fundacji na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową ,,Iskierka'".
  Chore dzieci z DSK dostały nowoczesną konsolę

  ©Jacek Babicz

  - To bardzo dobry, nowoczesny sprzęt, ufundowany przez firmę Microsoft. Na pewno sprawi dużą frajdę, zarówno maluchom, jak i nastolatkom - poinformowała Aneta Klimek-Jędryka, dyr. biura Fundacji "Iskierki".

  Jak działa konsola? Stojąc przed monitorem dziecko wykonuje ruchy, rozpoznawane przez komputer, które w efekcie przekładają się na to, jak zachowuje się postać w danej grze. - Szukałam skarbów i tańczyłam.
  Było bardzo fajnie. Chciałabym jeszcze spróbować boksowania - opowiada 6-letnia Marta. - ja grałem w siatkówkę i tenisa stołowego. To naprawdę fajna zabawa, bo angażuje całe ciało - dodał 13-letni Sebastian.  Lekarze są zgodni: konsola pomoże chorym dzieciom. - Zmagające się z nowotworami maluchy to szczególni pacjenci. Ich leczenie jest zwykle bardzo długie i często bolesne, wymaga leżenie w łóżku. Dzięki tej konsoli dzieci będą się bawić, ale i rehabilitować. Konsola będzie je motywować do ruchu, działania - tłumaczy prof. Jerzy Kowalczyk, ordynator Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii w DSK. - Dla naszych pacjentów jest to forma "odskoczni" od szpitalnej rzeczywistości. Dzieci bardzo angażują się w zabawę, w ten sposób choć na chwilę zapominają o chorobie - dodaje dr Marzena Samardakiewicz, psycholog.

  Konsole z Fundacji "Iskierka" trafiły też m.in. do Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii oraz Górnośląskie Centrum Dziecka w Katowicach.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo