Chorwacja Anglia (NA ŻYWO). Jaki wynik? Kto strzelił gole? Czytaj relację LIVE z meczu Chorwacja-Anglia MŚ 2018

RED
FIFA World Cup/twitter.com
Chorwacja czy Anglia, Anglia czy Chorwacja? Przed środowym meczem półfinałowym kibice piłkarscy zastanawiali się właśnie nad tym, która z ekip zapewni sobie awans do finału mundialu. Już wiemy, że dokonała tego Chorwacja, która tryumfuje po dogrywce.

Chorwacja-Anglia 2:1

Koniec! Chorwacja zapewniła sobie awans do finału mundialu!

Jeszcze okazja dla Anglii ze stałego fragmentu gry.

Wielkie nerwy na murawie.

Jeszcze cztery minuty potrwa ten mecz. Angielscy kibice wspomagają swoich reprezentantów. Po zawodnikach widać trudy tego spotkania. Powoli rozstrzygają się losy tego spotkania...

Jeszcze szansa dla Chorwacji.

Zaczyna się odliczanie minut do końca dogrywki.

Anglia w coraz trudniejszej sytuacji. Grają w dziesiątkę. Trippier nie będzie mógł kontynuować gry. Ekipa Anglii nie ma już możliwości dokonania zmian.

Boisko opuszcza Walker. W jego miejsce wchodzi Vardy.

Goooooooooooool dla Chorwacji! Perisić zgrał piłkę głową, jak spod ziemi wyłonił się Mandzukić i uderzył obok bramkarza! Co za odrodzenie chorwackiej ekipy!

Chorwacja-Anglia 1:1

Perisić spróbował dośrodkować, ale piłka odbiła się od Lingarda.

Jeszcze kwadrans i... karne?

Atakują Chorwaci. Ich poczynania są jednak zbyt czytelne dla przeciwników.

O dwie minuty zostanie przedłużona pierwsza połowa dogrywki.

Boisko opuszcza Rebić. W jego miejsce wchodzi Kramarić.

Anglia przed wspaniałą okazją. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka trafiła na głowę Stonesa, który był niepilnowany, uderzył, ale z linii wybił Vrsaljko.

Zmiana u Chorwatów. Boisko opuszcza Strinić. W jego miejsce wchodzi Pivarić.

- Taki obrót spraw na pewno cieszy Francuzów - zauważają komentatorzy. Ich niedzielny rywal będzie bardziej zmęczony. Ma też mniej czasu na regenerację niż Trójkolorowi.

Boisko opuszcza Young. W jego miejsce wchodzi Rose.

Rozpoczyna się półfinałowa dogrywka.

Koniec! Przed nami dogrywka. Zawodnicy mają chwilę przerwy.

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas dogrywka.

Dośrodkowywał Trippier, piłka wpadła w pole karne. Kane uderzał głową, ale obok bramki.

Okazja dla Anglii ze stałego fragmentu gry.

Trzy minuty doliczonego czasu gry.

Chorwaci spokojnie wymieniają podania na połowie Anglików.

Zaczyna się szaleństwo na trybunach. Przed nami ostatnie minuty podstawowego czasu. Zawodnicy są bardzo ostrożni, nie ulega wątpliwości, że nikt nie chce w takim momencie popełnić błędu.

Chorwacja przed szansą. Mandzukic uderzył z woleja, ale odbił Pickford!

Chwila spokoju dla obu ekip. Mecz zbliża się do końca, a rozstrzygnięcia nie widać. W ostatnich minutach przewaga należy do Chorwatów.

- Po Chorwatach w ogóle nie widać zmęczenia - zauważają komentatorzy.

Boisko opuszcza Sterling. W jego miejsce wchodzi Rashford.

Chorwaci znowu przed szansą. Piłka wpadła w pole karne, wybił Young, uderzył jeszcze Brozović, ale wysoko ponad poprzeczką. Zamilkli angielscy kibice. Hałasują natomiast zwolennicy Chorwatów.

Chorwaci walczą bardzo ambitnie. Nie ulega wątpliwości, że bramka dodała im wiary i nadziei.

Co za czas Chorwacji! Anglicy pogubili się zupełnie!

Goooool dla Chorwacji. Mamy remis! Dośrodkowanie Vrsaljko w pole karne, Perisić wyprzedził Walkera i umieścił piłkę w siatce!

Chorwacja-Anglia 0:1

Chwila przerwy w grze. Na murawie leży angielski zawodnik - Walker. Po kilku minutach jest jednak w stanie kontynuować grę w półfinałowym meczu mundialu.

Chorwacja przed szansą!

Anglicy przed kolejną okazją na bramkę.

Chorwaci mają olbrzymie problemy by wyprowadzić składną akcję.

Chorwaci mają coraz mniej czasu na zdobycie wyrównującej bramki.

Anglia przed szansą na drugą bramkę. Wszystko zaczęło się od rzutu wolnego. Piłka wylądowała jednak na głowie Perisicia, który ją wybił.

Żółta kartka dla Mandzukicia za niesportowe zachowanie.

Rozpoczyna się druga połowa spotkania na stadionie w Moskwie.

Koniec pierwszej połowy drugiego spotkania półfinałowego podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji.

Minuta doliczona do podstawowego czasu gry.

- Chorwaci muszą przyspieszyć, żeby móc realnie zagrozić bramce Anglików - oceniają komentatorzy.

Ależ niewiele zabrakło do drugiej bramki dla Anglików! Dele Alli podał piłkę przed pole karne do niepilnowanego Lingarda, ten uderzył, ale obok bramki. Zawiedziony swoim strzałem długo trzymał się za głowę.

Chorwaci znowu szukają szczęścia. Piłka zmierzała do Rebicia, ale wybił ją w ostatniej chwili na rzut rożny Young.

Wreszcie udana akcja Chorwatów. Przed remisem wybronił Anglików na raty Jordan Pickford.

Znowu niebywale groźnie było w polu karnym Chorwatów. Piłkę dostał Kane, uderzył po ziemi, ale odbił Subasić. Dobitka trafiła w słupek, odbiła się od Subasicia i nie wpadła do bramki!

Anglicy znowu przed szansą ze stałego fragmentu gry. Piłka z rzutu wolnego wpadła w okolice piątego metra, ale pewnie piąstkował Subasić.

- Bardzo ładnie grają Anglicy, szybko zdobywają teren - oceniają komentatorzy.

Zamieszanie w polu karnym Chorwatów. Strinić podawał do... Sterlinga. Kane był na wybornej pozycji, jednak na spalonym. Sędzia odgwizdał to nim piłka trafiła do bramki.

Okazja dla Chorwacji. Perisić próbował szczęścia uderzeniem z dystansu. Piłka minęła jednak bramkę.

Anglia przed szansą na kolejną bramkę. Znów po dośrodkowaniu uderzał Maguire. Piłka przeleciała jednak obok słupka chorwackiej bramki. Wszystko wskazuje na to, że Wyspiarze nie mają większych problemów, by przedostawać się na połowę rywali.

- Chorwaci mają problem by skutecznie zapobiegać angielskim atakom - oceniają komentatorzy. - Szukają sposobu i lepszego rytmu w grze - dodają.

- Czy Chorwaci zdołają się pozbierać? - zastanawiają się komentatorzy.

Wymarzony początek meczu dla Wyspiarzy. Na listę strzelców wpisał się Trippier, który rewelacyjnie uderzył z rzutu wolnego. Piłka przeleciała ponad murem i wpadła pod poprzeczkę!

Gooooool dla Anglii!

Chorwacja-Anglia 0:0

Komentatorzy zwracają uwagę na to, że Chorwaci mają za sobą trudne spotkania z poprzednimi rywalami. Przypomnijmy, że chociażby mecz z Rosją został rozstrzygnięty dopiero w rzutach karnych. - Zawodnicy nie wyglądają jednak na zmęczonych. Jestem pod wrażeniem, jak potrafią się regenerować - stwierdził jeden z komentatorów.

Zaczęło się!

Za nami hymny obu drużyn. A przed nami około 90 minut meczu, który zdecyduje o tym, która ekipa powalczy w najbliższą niedzielę o tytuł mistrza świata w piłce nożnej.

Zawodnicy wychodzą na murawę stadionu w Moskwie.

Składy wyjściowe na mecz Chorwacja - Anglia

Przed meczem Chorwacji z Anglią

Nim na moskiewskim stadionie Łużnik wybrzmi pierwszy gwizdek sędziego, przypomnijmy sobie jaką drogę przeszły obie drużyny by trafić do półfinału mundialu.

Chorwacja grała w grupie D. W tej fazie rozgrywek nie było na nią mocnych. Ekipa z Bałkanów pokonała zarówno Nigerię, jak i Argentynę oraz Islandię. W fazie pucharowej Chorwaci nie mieli już tak łatwo. Najpierw bili się w karnych o awans z Danią (mecz w podstawowym czasie gry zremisowali 1:1, ostatecznie wygrali 3:2), a następnie z Rosją (remisowali 2:2, by ostatecznie wygrać 3:4).

Anglia trafiła natomiast do grupy G. Zwyciężyła z Tunezją i Panamą. Nie dała natomiast rady Belgii. W 1/8 finału o jej zwycięstwie nad Kolumbią przesądziły dopiero rzuty karne (3:4). W ćwierćfinale mundialu Wyspiarze pokonali natomiast Szwecję 2:0.