Chrobry Głogów - Górnik Łęczna 2:0

Karol Kurzępa
Piłkarze z Łęcznej zanotowali trzecią porażkę w obecnych rozgrywkach. Podopieczni Tomasza Kafarskiego przegrali 0:2 wyjazdowe starcie z liderem tabeli, Chrobrym Głogów.

Co ciekawe, zespoły Chrobrego i Górnika spotkały się po raz pierwszy w historii. Do przerwy na stadionie przy ulicy Wita Stwosza 3 padł bezbramkowy remis, a na boisku nie było zbyt wielu ciekawych akcji. Obie drużyny skupiły się przede wszystkim na skutecznej grze w destrukcji.

Po zmianie stron przewagę osiągnęli gospodarze. Głogowianie udokumentowali ją już w 53. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Robert Mandrysz. Warto przypomnieć, że w sezonie 2012/2013 ów zawodnik bronił barw klubu z Łęcznej.

W kolejnych minutach miejscowi próbowali pójść za ciosem, ale brakowało im skutecznego wykończenia. Ekipa trenowana przez Grzegorza Nicińskiego przypieczętowała trzy punkty dopiero w doliczonym czasie gry, gdy do siatki trafił wprowadzony z ławki rezerwowych Michał Borecki.

Łęcznianie zanotowali w Głogowie drugą z rzędu ligową porażkę, a ogólnie trzecią w aktualnych rozgrywkach. Po pięciu seriach spotkań zielono-czarni mają na swoim koncie cztery oczka i plasują się na czternastym miejscu w tabeli.

Już w niedzielę "Górnicy" rozegrają kolejny mecz na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Tym razem Grzegorz Bonin i spółka zmierzą się przed własną publicznością z Bytovią Bytów. Pierwszy gwizdek w tej rywalizacji zaplanowano na godzinę 17.

Chrobry Głogów - Górnik Łęczna 2:0 (0:0)

Bramki: Mandrysz 53, Borecki 90

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Michalski, Stolc, Danielak, Bach (71 Borecki), Pawlik, Mandrysz, Machaj (72 Napołow), Szczepaniak, Trytko (63 Kaczmarek).

Górnik: Prusak – Kosznik, Wiech, Kasperkiewicz, Sasin, Karbowy (46 Szerszeń), Makowski, Suchanek, Bonin, Szewczyk, Szysz (63 Pacek).

żółte kartki: Pawlik, Danielak - Bonin, Szewczyk, Kosznik, Wiech.

sędziował:Tomasz Wajda (Żywiec).