18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chudniesz-Wygrywasz Zdrowie: Bochenek na medal

Konrad Gaca
Andrzej Sierocki zwyciężył w grudniowej edycji konkursu "Chudnij ze smakiem" i zdobył nagrodę miesiąca. Dzięki przepisowi na chleb bez mąki, będzie mógł za darmo korzystać z 28-dniowego, indywidualnie opracowanego programu żywieniowo-treningowego Gaca System. Zwycięstwo w konkursie zbiegło się w czasie z powierzeniem panu Andrzejowi prestiżowej funkcji lidera Gaca System.

Andrzej Sierocki, ten mający 182 cm wzrostu mężczyzna, kiedy zaczynał korzystać z Gaca System, ważył aż 228,9 kg. O takich osobach mówi się, że cierpią na otyłość olbrzymią, chorobę będącą śmiertelnym zagrożeniem dla nich samych. Dzięki konsekwencji w przestrzeganiu wytycznych programu Gaca System, pan Andrzej zaczął zmieniać swoje nawyki żywieniowe i tracić na wadze. W ciągu pół roku pozbył się 83,9 kg. To jednak było za mało. Chciał ważyć jeszcze mniej. Do dzisiaj schudł aż 120 kg. W talii ubyło mu 70 cm, a w biodrach 71. Teraz jest po prostu wysokim, szczupłym i zadowolonym z życia człowiekiem.
Przyznanie Andrzejowi Sierockiemu funkcji lidera to wyraz uznania dla jego ciężkiej pracy, konsekwencji w działaniu, zaangażowania w akcję i wspaniałych efektów, jakie osiągnął dzięki stosowaniu Gaca System. Aby zostać liderem, trzeba nie tylko stracić wiele kilogramów i później utrzymywać tę wagę, ale lider to ktoś, kto zrozumiał filozofię zdrowego życia promowaną przez Gaca System i pomaga innym osobom w pójściu tą drogą.

Andrzej Sierocki wiedzę zdobytą w czasie odchudzania z Gaca System wykorzystał w czasie konkursu "Chudnij ze smakiem". Nadsyłane przepisy zawsze oceniamy pod względem ich walorów odżywczych i prozdrowotnych. Propozycję pana Andrzeja z czystym sumieniem możemy polecić osobom, którym zależy na utrzymaniu zdrowej i sportowej sylwetki. Jego przepis zaskakuje ciekawym połączeniem składników i jest prawdziwą bombą, która nie tylko da nam energię, ale także pomoże naszemu organizmowi w lepszym funkcjonowaniu.

Ten chleb to ciekawe połączenie różnych rodzajów otrębów. Zarówno pszenne, jak również żytnie i owsiane, są bogatym źródłem błonnika. Jego obecność korzystnie wpływa na trawienie, usuwa pozostałości niestrawionych pokarmów oraz toksyny i zapewnia długotrwałe uczucie sytości, dzięki czemu mamy znacznie mniejsze pokusy, aby podjadać między posiłkami. Błonnik przyczynia się także do obniżenia ciśnienia oraz tzw. złego cholesterolu. Otręby powinny być spożywane każdego dnia, dlatego dodanie ich jako składnika do chleba wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem, zapewniającym nam możliwość regularnego spożywania tych produktów.

Chleb zaproponowany przez Andrzeja Sierockiego to także doskonałe źródło białka, co jest między innymi zasługą obecności jajek. Warto zaznaczyć, że są to proteiny najwyższej jakości, które od lat fascynują naukowców. Odkryli oni w jajkach obecność aktywnego białka, które jest w stanie niszczyć bakterie i wirusy. Ponadto w jajkach znajdziemy nieprzebrane ilości witamin: A, D, E, K, B1, B2, B6 i B12, wiele minerałów: cynk, fosfor, jod, krzem, magnez, miedź, potas, selen, siarkę, sód, wapń i żelazo.
Drugim cennym źródłem białka, jakie znalazło się w chlebie bez mąki, jest jogurt naturalny. Zwykle w 250-gramowym opakowaniu znajduje się kilkanaście gramów protein. To nie koniec korzyści płynących z jedzenia jogurtu, który zawiera duże ilości wapnia odpowiedzialnego m.in. za stan naszych zębów i kości. Jedzenie jogurtu korzystnie wpływa na zwiększenie odporności oraz redukuje poziom złego cholesterolu, a także dostarcza nam witaminy A i B.

Rodzynki, jakie znalazły się w chlebie bez mąki, znane są ze swojej wysokiej kaloryczności i dlatego nie powinny być stałym elementem diety, stanowiącej część procesu odchudzania. Jednak dla osób o ustabilizowanej wadze są one dobrym źródłem potasu oraz żelaza. Natomiast dodatek migdałów wzbogaci chleb o nienasycone kwasy tłuszczowe, fosfor, magnez i potas oraz witaminy B2 i E.

Chleb bez mąki
Składniki: 4 łyżki otrębów pszennych
4 łyżki otrębów żytnich
10 łyżek otrębów owsianych
1 jogurt naturalny
1 paczka drożdży
1 szklanka mleka
3 jajka
3-4 łyżki skrobi kukurydzianej
migdały
rodzynki

Przygotowanie: Wszystkie składniki wymieszać. Gęstość ciasta powinna być
trochę wolniejsza niż na pierogi.
Gdy ciasto jest za gęste, można
dolać mleka.
Piec 30-35 min w temp. 200
stopni Celsjusza.

Autor przepisu: Andrzej Sierocki

Konkurs dla Czytelników - wygraj atrakcyjne nagrody

1}Nadal masz szansęna wygraną!

Już za tydzień rozpoczniemy trzecią część konkursu Chudnij ze smakiem. Podamy składniki, z których będzie należało skomponować swój zdrowy posiłek.

Przez kolejne tygodnie będziemy prezentować dania opracowane przez innych. Może w tych przepisach odnajdziecie inspirację do stworzenia własnych dań?

Zapraszamy do zabawy.

2}Nagrody miesiąca

Autor najlepszego przepisu miesiąca otrzyma w nagrodę bezpłatny 28-dniowy, indywidualnie opracowany żywieniowo-treningowy program odchudzający oraz wsparcie motywacyjne. 

Usługa będzie dostępna przez nowoczesny system wideokonferencji na platformie www.sos-odchudzanie.pl. Wyróżnienie miesiąca będzie przepustką do walki o nagrodę główną.

3}Nagroda główna

3 tysiące złotych i tytuł Mistrza Zdrowego Gotowania Otrzyma go autor przepisu wybranego przez kapitułę, w skład której wejdą:  Konrad Gaca, znany polski kucharz, przedstawiciel grupy Polskapresse.

Organizatorem konkursu i sponsorem nagród jest KM Magnum Sp. z o.o.

Warto wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski