Co to są dobre uczynki? – takie wyzwanie Fundacja „Wawel z Rodziną” skierowała do podopiecznych domów dziecka w województwie lubelskim

Materiał partnera zewnętrznego
Z okazji Dnia Dziecka , Fundacja „Wawel z Rodziną” zachęca podopiecznych Domów Dziecka z całej Polski do udziału w konkursie „Dobre Uczynki”. Założenia są proste – wystarczy podzielić się swoim przykładem czynienia dobra w formie rysunku czy opowiadania, by zdobyć jeden z dziecięciu zestawów słodyczy Wawel. Do akcji zostały zaproszone również placówki mieszczące się w województwie lubelskim, m.in. z Lublina, Puław, Zwierzyńca, Krasnegostawu, Łukowa, Zamościa czy Garbowa.

W konkursie mogą wziąć udział podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki całodobowej w całym kraju. Forma pracy jest dowolna i zależy od kreatywności młodych twórców – organizatorzy czekają na prace plastyczne i literackie. Ważne jednak, by przedstawiały one wyobrażenie dziecka na temat dobrych uczynków, które można zrobić dla kogoś lub dla siebie. Do zdobycia jest dziesięć zestawów słodyczy Wawel – każdy zawierający ponad 25 kilogramów czekolad i cukierków!

Obostrzenia związane z epidemią koronawirusa mocno wpłynęły na codzienność Domów Dziecka. Dotyczy to choćby kwestii związanych z odwiedzinami bliskich osób czy z nauką zdalną. Stąd pomysł Fundacji „Wawel z Rodziną”, by swoje działania z okazji Dnia Dziecka skoncentrować właśnie na tych placówkach.

„Wiemy, że w Domach Dziecka to trudny okres dla najmłodszych. Ale tym bardziej chcemy zachęcać, by być razem, pomagać sobie nawzajem i pamiętać o dobrych uczynkach. Dlatego właśnie stały się one motywem przewodnim naszego konkursu” _– wyjaśnia Sylwia Warnecka z Fundacji „Wawel z Rodziną”. „_Upowszechnianie postaw i wzorców, by ludzie chętniej czynili dobro, jest misją naszej fundacji. Chcemy od najmłodszych lat uczyć wrażliwości, empatii oraz dobroci” – dodaje.

Konkurs trwa do 10 czerwca, kiedy to jury wybierze dziesięć najciekawszych prac. Szczegóły i regulamin konkursu znaleźć można na stronach Fundacji: https://fundacjawawel.pl oraz facebook.com/fundacja.wawel.

#

Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Dodaj ogłoszenie