Przestrzenie i stoiska poszczególnych krajów na szczycie klimatycznym w Katowicach mieszczą się w jednym z tymczasowych pawilonów, ustawionych na COP 24 - tym piętrowym na parkingu przy NOSPR.

Zobaczcie zdjęcia Lucyny Nenow:
Zobacz galerię

Niektóre przypominają skromne, niewielkie biuro z recepcją i małą salką konferencyjną, a niektóre - niemal dekoracje filmowe, z bajkowymi dekoracjami, przygotowane przez biura projektowe - np. za pawilon Tajlandii odpowiada pracownia bro.Kat.

Założenie na szczycie klimatycznym jest takie, aby pawilony, meble w nich, sale konferencyjne, przestrzenie wspólne były wykonane z materiałów, które można wykorzystać ponownie lub z materiałów biodegradowalnych. Stąd królują w wielu miejscach meble z europalet, sklejki, grubego kartonu. Jest mnóstwo roślin: paprotek, palm, monster. Polski pawilon, a tuż przy nim - kontrowersyjny pawilon Katowic, pełen węgla, jest przy wejściu do hali E, na parterze.

Każdego dnia zaplanowano w nim spotkania, dotyczące innych kwestii: elektromobilności, lasów, energii itp. To jeden z większych pawilonów na szczycie klimatycznym.

Stoisko Katowic na COP24 pełne jest węgla, zarówno w postaci kosmetyków Sadza Soap, biżuterii z węgla, jak i po prostu czarnych brył. Umieszczono je pod szklaną podłogą, w koszach-ściankach działowych. Jest to trochę roślin, ale w oczy rzuca się mimo wszystko węgiel.

Zobaczcie na zdjęciach inne stoiska i pawilony na COP24.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?

COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska