Cracovia pokonała Lechię Gdańsk i zdobyła Totolotek Puchar Polski na Arenie Lublin. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
Mecz godny finału. Po emocjonującym widowisku i dogrywce Cracovia pokonała na Arenie Lublin Lechię Gdańsk 3:2 i sięgnęła po upragniony Totolotek Puchar Polski, po raz pierwszy w historii klubu. Przedstawiamy naszą fotogalerię z tego wydarzenia.

Do przerwy to gdańszczanie prowadzili 1:0 dzięki trafieniu Omrana Haydary'ego. Dwadzieścia minut po zmianie stron do wyrównania doprowadził Pelle van Amersfoort.

Końcówka meczu była szalenie emocjonująca. W. 80 minucie za czerwoną kartkę z boiska wyleciał Mario Maloca. Grając w osłabieniu, Lechia zdołała zdobyć drugą bramkę, za sprawą wprowadzonego z ławki rezerwowych Patryka Lipskiego.

180 sekund później na tablicy wyników znów był remis, a na listę strzelców wpisał się David Jablonsky. To sprawiło, że o losach meczu musiała przesądzić dogrywka. Pod koniec dodatkowego czasu gry pięknego gola zdobył Mateusz Wdowiak i ostatecznie to "Pasy" sięgnęły po triumf. Pełny zapis relacji "na żywo" z meczu znajduje się TUTAJ.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, spotkanie na Arenie Lublin obejrzało z trybun 3700 widzów. Zarówno kibice Lechii, jak i Cracovii prowadzili zorganizowany doping praktycznie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Na stadionie na szczęście obyło się bez żadnych agresywnych zachowań, za wyjątkiem wulgarnych ataków słownych z obu stron.

Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2 (0:1)
Bramki: van Amersfoort 65, Jablonsky 88, Wdowiak 118 - Haydary 20, Lipski 85

Cracovia: Hrosso - Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka, Loshaj, van Amersfoort, Hanca, Fiolić (113 Dimun), Wdowiak, Lopes (82 Vestenicky). Trener: Michał Probierz

Lechia: Alomerović - Fila, Maloca, Nalepa, Pietrzak (53 Conrado), Gajos (71 Zwoliński), Makowski, Kubicki, Haydary (83 Lipski), Paixao (107 Kryeziu), Udovicić. Trener: Piotr Stokowiec

Żółte kartki: Wdowiak, Pestka (Cracovia) - Kubicki, Nalepa, Alomerović, Lipski, Conrado (Lechia)

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)