MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cukierki, buty i zastrzyk gotówki. Tak Lubelskie firmy wspierają służbę zdrowia

Patrycja Pakuła
Patrycja Pakuła
Piotr Nowak
Piotr Nowak
Pomagać i dziękować medykom można na wiele sposobów. Niektórzy rezygnują z planów, aby wesprzeć szpital, inni dzielą się tym co mają. - Ich dobro jest dla nas na pierwszym miejscu - mówią darczyńcy.

225 tysięcy złotych. Tyle ze swojego budżetu przekazała Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie. Cała kwota przeznaczona jest na zakup wyposażenia i środków, które pomogą w walce z panującą pandemią.

– Szpital Wojewódzki otrzymał od uczelni 125 tys. zł, a szpital Neuropsychiatryczny 100 tys. zł – wylicza Teresa Bogacka, kanclerz WSEI. Dodaje również, że środki przekazane dla szpitali zostały przesunięte ze środków inwestycyjnych, przeznaczonych na uruchomienie laboratorium cyberbezpieczeństwa. – Mamy nadzieję, że ta pomoc finansowa przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pracy i wzmocni szpitale w dalszych działaniach przeciwko koronawirusowi. Tam pracują nasi studenci, absolwenci, współpracownicy i ich dobro jest dla nas na pierwszym miejscu – podsumowuje Bogacka.

Woda dla pacjentów i lekarzy

Ponad 250 tys. butelek na pomoc walki z koronawirusem przekaże Nestlé Waters. Firma ma zakład rozlewniczy w Nałęczowie. Część z tej pomocy trafia m.in. do pacjentów, służby zdrowia, służb ratowniczych oraz osób na kwarantannie z całej Lubelszczyzny.

- Jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka jest dostęp do czystej i bezpiecznej wody pitnej, który w obecnej sytuacji epidemicznej jest w niektórych przypadkach utrudniony. Chcemy w tej kwestii pomóc najbardziej potrzebującym, w tym m.in. pacjentom szpitali, osobom wymagającym opieki czy odizolowanym, pracownikom służby zdrowia i służb ratunkowych. Pomagamy w skali ogólnopolskiej, dostarczając wodę bezpłatnie do jednoimiennych szpitali zakaźnych, zajmujących się leczeniem pacjentów z koronawirusem oraz do Banków Żywności w całym kraju. Szczególnie ważny jest dla nas region Lubelszczyzny, gdzie mieści się nasz zakład rozlewniczy - mówi Tomasz Rasztawicki, dyrektor Nestlé Waters Polska.

Pierwsze darowizny zostały przekazane w pierwszych tygodniach marca. Wodę butelkowaną otrzymały m.in. dom dziecka w Przybysławicach, szpitale w Biłgoraju i Lubartowie. W Lublinie dary otrzymały: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, pogotowie ratunkowe, Bank Żywności i hospicjum dla dzieci. W Puławach: szpital zakaźny jednoimienny, straż pożarna oraz Starostwo Powiatowe, które ma przekazać wodę osobom przebywającym na kwarantannie. W Nałęczowie wsparcie otrzymał ośrodek zdrowia, sanatorium i ośrodek pomocy społecznej. Spółka zapowiada, że dodatkowo przekaże wodę służbom medycznym, ratunkowym i sanitarnym w ramach akcji #WzywamyPosiłki. Akcją objęte zostaną 22 placówki m.in. w Annopolu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Kraśniku, Lublinie, Łęcznej.

Inni też wspierają

Kolejne firmy włączają się do walki z epidemią koronawirusa. Paczki z cukierkami czekoladowymi i karmelkami dostarczyła lekarzom, ratownikom medycznym i pracownikom sanepidu Fabryka Cukierków „Pszczółka”. Pięć milionów złotych na rzecz polskich szpitali i służb sanitarnych przekazał Bank Pekao. Darowizna ma trafić m.in. do lecznic wchodzących w skład Grupy Arion Szpitale w Biłgoraju i Łęcznej. Pół miliona złotych na zapewnienie bezpieczeństwa i odpowiedniego leczenia mieszkańcom regionu za pośrednictwem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przekaże kopalnia w Bogdance. Wcześniej do służb medycznych w regionie trafiły m.in. specjalistyczne buty ochronne wyprodukowane przez firmę Protektor z Lublina. Spółka Nałęczów Zdrój natomiast zadeklarowała przekazanie 100 tys. butelek mineralnej wody Cisowianka do ponad 50 placówek medycznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski