"Czarcia Łapa" rusza

  "Czarcia Łapa" rusza

  Kamil Krupa

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Zmieniło się tam prawie wszystko. Ściany zostały ręcznie ozdobione malowidłami, pojawiły się kryształowe żyrandole, a wściekła czerwień na obiciach foteli ma przypominać, że "Czarcia Łapa" jest lokalem iście diabelskim. Pierwsi pokazujemy jak wygląda wyremontowana restauracja.
  - Zmienił się przede wszystkim wystrój. Wnętrze inspirowane estetyką pochodzącą z epoki baroku i renesansu, nawiązuje do okresu powstania Starego Miasta - mówi Filip Lewak, współwłaściciel nowej "Czarciej Łapy".

  Wszystko oczywiście ma nawiązywać do tematyki diabelskiej. Na jednym z malowideł na ścianach widzimy, jak dwa diabły toczą ze sobą walkę o młodą kobietę. A znad sceny (która została w starym miejscu) spogląda na nas demonicznym wzrokiem kolejna postać z piekła.

  Inaczej wygląda też bar.
  Pierwotnie usytuowany był tylko w pierwszej sali. Teraz olbrzymia lada ciągnie się przez dwa pomieszczenia. To, co się nie zmieni, to muzyczna oprawa, która zawsze w "Czarciej Łapie" była ważnym elementem. Wrócą cotygodniowe dancingi, a codziennie do fortepianu będzie zasiadała osoba, która grą ma umilać gościom czas. Na scenie pojawiać się będą również soliści. W ich wykonaniu goście usłyszą poezję śpiewaną oraz będą mogli wziąć udział w recitalach.

  Właściciele lokalu zapewniają, że przed wzrokiem klientów nic ukrywane nie będzie. Nawet przygotowanie dań.

  - Rzeczą nowatorską jest umiejscowienie kuchni, która jest teraz dostępna dla klientów. Każdy może zobaczyć, w jaki sposób kucharze przygotowują posiłki - wyjaśnia Jakub Jasiński - współwłaściciel lokalu.

  Uroczyste otwarcie, na które zaproszono władze miasta, odbędzie się w niedzielę. W poniedziałek lokal będzie już dostępny dla wszystkich.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo