Człowiek sukcesu nie może sobie pozwolić na spektakularną porażkę

Kamil DurczokZaktualizowano 
Już dawno jedna dymisja w biznesie nie narobiła tyle hałasu w polityce. Ale też z Pekao SA odchodzi człowiek, którego format wykraczał daleko poza bankowe i finansowe salony.

I to nie tylko dlatego, że Jan Krzysztof Bielecki ma w życiorysie dziesięć miesięcy kierowania rządem.
Premier Bielecki 18 lat temu nie do końca polubił bycie premierem. Do dziś pamiętam jego złość, kiedy musiał odpowiadać na niewygodne pytania dziennikarzy. Był trudnym, mrukliwym rozmówcą, który w dzisiejszej polityce z takim stylem komunikacji nie przetrwałby nawet tygodnia.

Kiedy podległy mu wtedy szef Radiokomitetu został złapany za kółkiem po kielichu, Bielecki z nieskrywaną irytacją mruknął opryskliwie, że podejmie decyzję, jaką uzna za stosowną. Co ciekawe, decyzja była szybka, odważna i jedynie słuszna, ale konieczność mówienia o tym publicznie sprawiała premierowi wyraźną trudność.

Bielecki nie miał też żadnych oporów, żeby wyrzucić z rządu wiceministra zdrowia z ZChN-u, który w skandaliczny sposób mówił o homoseksualistach. Ale już komentowanie całej sytuacji szef rządu uważał za zbędne.

Dziś z tamtego Bieleckiego nic już nie zostało. Lata w Londynie i dystans do polityki uczyniły zeń znakomitego rozmówcę, który kompetencje łączy ze świetną komunikacją.

Lawina spekulacji, jaka ruszyła po dymisji szefa Pekao SA, jest więc całkowicie zrozumiała. Jeśli ktoś z bliskiego otoczenia premiera odchodzi z biznesu, i to na rok przed planowaną walką o prezydenturę Tuska, to nic dziwnego, że wszyscy uznają, iż szykuje się następca szefa rządu.

Z zadziwiającą otwartością mówią o tej kandydaturze najważniejsi ludzie w Platformie. Sam zainteresowany milczy. Ale opozycja nie rusza do frontalnego ataku, tylko zaskakująco ciepło o nim mówi.

Więc mamy następnego premiera? Otóż wcale nie. Po pierwsze, nie jestem pewien, czy sam Bielecki chciałby zostać szefem rządu. Pewnie kusi go kierowanie państwem z kapitałem doświadczenia, który pozwoliłby uniknąć tysiąca błędów.

Ale ten sam kapitał każe Bieleckiemu widzieć tysiące pułapek czyhających na kogoś, kto w partyjnej grze ostatni raz sprawdził się 15 lat temu. Czyli w politycznej prehistorii.

Rządzenie bez znajomości pełnego podporządkowania politycznego zaplecza nie daje najmniejszych szans na sukces. Dobrze o tym wiedzą i Donald Tusk, i Jarosław Kaczyński, którzy twardą ręką trzymają partyjne szeregi.

Pretendent do schedy musiałby się też zmierzyć z, na razie, przychylną mu partyjną czołówką. Liderzy Platformy Obywatelskiej całkiem słusznie mogliby się obawiać, że w składzie nowej drużyny nowego premiera ich miejsce wcale nie jest takie pewne. Krótko mówiąc, w drodze na szczyt trzeba byłoby stoczyć kilka poważnych potyczek z dziś trudnym do przewidzenia rezultatem.

Jan Krzysztof Bielecki, który przez ostatnie lata szedł od sukcesu do sukcesu, na porażkę, zwłaszcza tak spektakularną, pozwolić sobie nie może. A poza tym świetnie wie, że w banku nie tylko pieniądze mają się najlepiej.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Materiał oryginalny: Człowiek sukcesu nie może sobie pozwolić na spektakularną porażkę - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
genia

Panie Durczok, brawo.

j
jewrej

Napieralski z Dereszową i Wenderlich z lewa. Niesiołowski z Palikotem i Schetyna z prawa. W parlamencie cymes-koszer jest zabawa. Już od dawna jak sanhedryn polski Sejm nam stoi, faryzejsko więc kiwamy głupich goi. TW Bolek z TW Alkiem i Balcerek z Olechowskim, polskie banki w RP III nam oddali. Frycki, Mycki polskie media też złapali! Głupich gojów my kiwamy bo medialnie wciąż za mordę ich trzymamy i lichwiarsko w naszych bankach zadłużamy. TW Alek z Jolką Konty 10 lat nam miłościwie panowali. Nieźle kasy gojom my nabrali, o czym Gudzowaty i Oleksy przy wódeczce cymesowo wspominali. Zadłużona, wykończona służba zdrowia już niebawem nam przypadnie, jak Sawicka POwiedziała, choć Platforma za to z PO ją wylała. Nasze banki no i sklepy, goj kultura i gazety. Nasze wille, kamienice, im należą się ulice. Niechaj gniją w suterynach, my jeździmy w limuzynach. Cementowni, hut i stoczni goje też nie mają, w POnagleniu PZU nam oddają. Polscy chłopi już zdychają i za chlebem wciąż na zachód dzieci gnają. Wyszyńskiego i Wojtyłę goje dawno utracili a Rydzyka, Jankowskiego w mediach naszych myśmy cymes zniesławili. LPRom, PiSuarom faszystowsko-oszołomską łatkę myśmy też przyszyli, ich rządzeniem głupich gojów wystraszyli. Dziennikarze jak kuglarze. Łapówkarze, pedofile, aferzyści w naszych mediach to artyści. Rywin z Kutzem i POlańskim cymes gojom świat filmują, więc Polaczkom we łbach zwoje się prostują. Lis z Durczokiem Urbanowo, faryzejsko na łby polskie koszer srają a Sekielski z Morozowskim goj ciemnotę POuczają. Doda choć miernota gołą dupą, nie talentem na instynktach gojów gra. Wojewódzki psim odchodem w polskie barwy i patriotyzm sra. Che Guevarę z trockistami, anarchicznie propaguje. Skołowany POlski ludek na lewicę, liberałów wciąż głosuje. Z WSI przez 24h na TVNie, Polsacie i Super Stacji cymesowo i Wyborczo, gramy, więc POparcie gojów mamy. My Jewropę z krzyży chrześcijańskich oczyścimy i symbole satanistyczne zawiesimy. Wytępimy sierpem, młotem z patriotyzmu i honoru katolicką goj ciemnotę. W gej paradach a nie w szkołach wyćwiczymy tolerancję i z tych gojów katolików Środa z Palikotem i Senyszyn zrobią jewrejczyków. By mohery nam skruszały, nie Jezusa a Pottera POkochały, Michnik z TVNem i Polsatem, Super Stacją i Wybiórczą wbija im do pały, lęki trwogi i kompleksy, że narodów jewropejskich są zakałą, bo lesbijkom oraz gejom, dzieci chować, edukować lewicowo zabraniają i skrobanki z eutanazją oraz czary z satanizmem wykluczają. A nasz Owsiak to na WOŚPie milionowy robi Cash, by na Woodstock gojów gonić już zaćpanych i nachlanych. Tarza głupków w szczynach w błocie, tak należy się hołocie. Już niebawem TVP i Polskie Radio, Tusekek ze Szmajdzińskim wyRYWINi, Millerowo, Michnikowo i Kwasowo nie spartoli, całkowicie ogłupimy ciemnych goi.

o
olo disco polo

POparcie Wyborczej, WSI24, Polsatu, Super Stacji, Zetki, RMFu itp. daje utrzymanie POpapranym wazeliniarzom typu Durczok, Olejnik, Lis i innym koszernym pismakom.
Aneks nr 9. Zeznania Grzegorza Żemka w aferze FOZ o TVN i I.T.I., które zaprosiły gejów do Polski. Sąd Okręgowy w Warszawie sygn. akt VIIIK37/98 t. IV, akta tajne
Przesłuchanie Grzegorza Żemka. Odpowiedzialnym z ramienia II Zarządu Sztabu Generalnego WP za lokowanie agentów w sferze mediów był Ryszard Pospieszyński, najpierw pracownik Komitetu Centralnego PZPR, a
później dyrektor generalny Filmu Polskiego. Ja dostałem od służb specjalnych wojskowych
zadanie po konsultacjach z Pospieszyńskim aby znaleźć za granicą firmę, która mogłaby
pełnić rolę `konia trojańskiego', to znaczy która mogłaby służyć do wprowadzenia agentów
na obszar na Zachodzie, w dziedzinie mediów. Był to rok 1987.
Jedyną firmą zagraniczną w dziedzinie mediów, którą znałem była firma należąca do Jana
Wejcherta, ulokowana w Irlandii, na obszarze doków portowych, które stanowiły wydzielony
w Irlandii obszar tzw. `raju podatkowego'. Mechanizmy działań tego raju podatkowego były
analogiczne do tych, które funkcjonowały na Guernsey. Firma ta nazywała się Cantal , a później zmieniono jej nazwę na I.T.I. Ta firma finansowała się z kredytów banku handlowego International w Luksemburgu.
Zapytałem służb wojskowych czy mogę podjąć kontakt z Wejchertem. Otrzymałem wówczas
informację, że on już współpracuje ze służbami wojskowymi, więc będzie to proste. W tym
czasie byłem dyrektorem Departamentu Kredytów w BHI. Poznałem w czasie tych rozmów z
Weinertem jego współpracowników m.in. Marcina Waltera. Zasugerowali mi, że jeżeli jest
potrzeba zorganizowania - znalezienia przykrycia dla agentów działających w dziedzinie
mediów i ich finansowanie, to najlepiej stworzyć międzynarodowy koncern z udziałem
Filmu Polskiego. Chodziło jednak nie tylko o zaangażowanie renomy kinematografii polskiej,
a także bazy produkcyjnej filmów animowanych w Bielsku-Białej. Przekazałem te sugestie
do wojska, ale postawiłem warunek że jeżeli mam się tym zająć to muszę dostać ludzi którzy
znają się na mediach i byliby w stanie taki koncern zorganizować."

m
mosquito

zdaje mi się.

z
zygmunt

choragiewka

W
Wojtek

Ten geniusz polityki i finansow nadaje sie tylko do kominiarzy. Przez 10 lat w londynie nie umie mowic po angielsku .Tylko steka.

P
POLAK

SŁABIUTKI PREMIER ZNALEZIONY PRZEZ WAŁĘSĘ W JAKIEJŚ SPÓŁDZIELNI !!!!PARANOJA ,ŻE LUDZIE TO KUPIĄ 2 RAZ...NO ALE JAK MÓWIŁ KLASYK HIPOKRYZJI "...CIEMNY NARÓD TO KUPI".

W
Wyborca

dziennikarz także, gorzej jak się je przenosi do pracy (TVN i TVN24) - media miały być niezależne jednak nie są

k
kąDonek

brak słów

k
kąDonek

brak słów

W
Widukind

Twój strzał to 10 ! A i Durczok i JKB to przygłupy i każdy o tym wie.

J
Jacek

Aż przykro patrzeć jak pan Durczok się prostytuuje wypisując takie teksty. Kaidy, kto pamięta tamte czasy kiedy pan JKB był premierem to wie, że był niewydarzonym, a przede wszystkim bardzo nieliberalnym, chociaż się za liberała podawał. Potem, jego kumpel, skądinąd szacowny profesor, który sprzedał Włochom za bezcen PKO SA, załatwił mu tam 6-letni kontrakt za to właśnie, że bank został oddany za bezcen. Przez te 6 lat pan JKB robił za "słupa" biorąc 400 tysięcy miesięcznie i nie zdołał przez ten czas przekonać swoich pracodawców do swoich umiejętności, więc jak tylko kontrakt się skończył, to mu podziękowali. Teraz chce nam się wmówić, że ten pan nadaje się do polityki. On się do niczego nie nadaje. To co pan wypisuje, panie Durczok, jest tak obrzydliwe jak robienie przez faceta laski drugiemu facetowi. Żal mi pana.

P
Pryszczaty

HA! HA! HA!
----------------

NA ZŁOŚĆ LISOWI i DURCZOKOWI
-------------------------------

ODMROŻĘ SOBIE TUSKA !!!
---------------------------------

Gazety na Jamajce już piszą o jednorękim Tusku z Dyzmolandu
--------------------------------------------------------------------------

A syn N*****a D*****a znowu wstydzi się za Polskę !!!
----------------------------------------------------------------

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3