Cztery medale lekkoatletów z Lubelszczyzny w pierwszym dniu mistrzostw Polski seniorów

Paulina Guba została mistrzynią Polski w pchnięciu kulą
Paulina Guba została mistrzynią Polski w pchnięciu kulą materiały klubowe
Reprezentanci klubów z województwa lubelskiego wywalczyli cztery medale, w tym trzy złote podczas pierwszego dnia 97. PZLA Mistrzostw Polski Seniorów. Krajowy czempionat, w czwartek rozpoczął się w Poznaniu, a do rywalizacji przystąpiło ponad 700 zawodników i zawodników Impreza jest ostatnią krajową szansą na uzyskanie minimum olimpijskiego.

Na najwyższym stopniu podium stanął duet reprezentantów AZS UMCS Lublin. Paulina Guba triumfowała w konkursie pchnięcia kulą, uzyskując rezultat 18,29 m, natomiast jej kolega klubowy Marcin Lewandowski został mistrzem kraju w biegu na 1500 m (3:49.49). Dla Pauliny to już dziesiąte złoto seniorskiego czempionatu na stadionie. Z kolei Marcin został samodzielnym liderem, zarówno pod względem tytułów mistrza Polski na tym dystansie (6), jak i pod względem łącznej liczby medali (9).

Trzecie złoto w pierwszym dniu zmagań było dziełem Dominika Kopcia z Agrosu Zamość, który wygrał bieg na dystansie 100 m. Zamościanin pokonał linię mety w czasie 10,31, wyprzedzając Przemysława Słowikowskiego z AZS-AWF Katowice (10,32) oraz Mateusza Siudę z OŚ AZS Poznań (10,39).

Na najniższym stopniu podium stanął ponadto oszczepnik Mateusz Kwaśniewski. Zawodnik AZS UMCS posłał oszczep na odległość 76,86 m, przegrywając z Marcinem Krukowskim z Warszawianki Warszawa (83,86 m) i Cyprianem Mrzygłodem z AZS-AWFiS Gdańsk (78,20 m).

Małgorzata Hołub-Kowalik i prof. Stanisław Michałowski otrzy...