Cztery medale pływaków z Lubelszczyzny podczas MP seniorów w Olsztynie

Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) został wicemistrzem kraju na dystansie 400 m stylem zmiennym archiwum klubu
Udostępnij:
Cztery medale - to dorobek pływaków z Lubelszczyzny na półmetku letnich mistrzostw Polski seniorów, które w dniach 12-15 maja rozgrywane są na nowym, 50-metrowym basenie Aquasfera w Olsztynie.

Złoto na dystansie 50 m stylem dowolnym, wywalczył Konrad Czerniak z Wisły Puławy, uzyskując czas 22,04. Rezultat ten jest lepszy od minimum na IO w Londynie. Podopieczny trenera Bartosza Kizierowskiego nie miał sobie równych, wygrywając z Kacprem Majchrzakiem z Warty Poznań (22,49) i Filipem Wypychem z MKS Trójka Łódź (22,60). W poniedziałek Czerniak popłynie jeszcze na 100 m motylkowym, zaś we wtorek na 100 m stylem dowolnym.

Wicemistrzem kraju na 400 m stylem zmiennym, został w niedzielę Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin, uzyskując czas 4.26,10. Wynik 17-letniego lublinianina jest lepszy od minimum na mistrzostwa Europy juniorów w belgijskiej Antwerpii.

Znakomity występ w pierwszym dniu zmagań zanotowała Ludwika Szynal ze Skarpy Lublin, która stanęła na najniższym stopniu podium w wyścigu na 200 m grzbietem (2.15,28). W niedzielę 18-letnia lublinianka była czwarta na 100 m, tym samym stylem (1.03,93).

W niedzielę brązowy krążek na dystansie 100 m stylem klasycznym, wywalczyła ponadto Zuzanna Chwadeczko z MTP Lublinianka (33,23).

Dwie czwarte lokaty zajął w olsztyńskich mistrzostwach Adam Dubiel z MTP Lublinianka. 18-letni podopieczny trenera Jacka Kasperka, uplasował się tuż za podium na dystansach 200 m stylem grzbietowym (2.03,94) oraz 400 m stylem zmiennym (4.27,81).