MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cztery medale przedstawicieli Cementu-Gryfa Chełm w zawodach Poland Open i memoriale Władysława Pytlasińskiego

(Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła w stolicy srebrny medal w kategorii wagowej do 55 kg) Przemek Kaliski/Cement-Gryf Chełm
Cztery medale – to dorobek przedstawicieli Cementu-Gryfa Chełm podczas 67. memoriału Władysława Pytlasińskiego i Poland Open. Impreza została rozegrana w Warszawie.

Zapaśniczki w stolicy walczyły w międzynarodowym turnieju Poland Open. Ze srebrnego krążka cieszyła się Katarzyna Krawczyk, zajmując drugą lokatę w kategorii wagowej do 55 kg. Chełmianka w pojedynku finałowym musiała uznać wyższość swojej koleżanki z reprezentacji Polski, Jowity Wrzesień, ulegając rywalce po zaciętym boju 1:3.

Drugi medal był dziełem Olgi Padoshyk, która stanęła na najniższym stopniu podium w wadze do 62 kg. Poza konkurencją w tej kategoii była Kirgizka, Aisuluu Tynybekova, wicemistrzyni olimpijska i dwukrotna mistrzyni świata. Brąz w wadze 76 kg dorzuciła jeszcze Daniela Tkachuk. Najlepsza okazała się zaś Kolumbijka Tatiana Renteria

Z kolei w tywalizacji klasyków Szymon Szymonowicz wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 87 kg. Chelmiann pokonał w decydującej walce o trzecie miejsce Patryka Robaszyka przez przewagę techniczną.

Szymonowicz miał szanse na finał, jednak wcześniej na jego drodze stanął Serb Aleksander Komarow, aktualny mistrz Europy. Zapaśnik z Bałkanów musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, by minimalnie ograć Szymona.

W tym pojedynku zadecydowała jedna akcja, która zaważyła o zwycięstwie Serba. Szymopnowicz, trzykrotny brązowy medalista mistrzostw świata U23 pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie i jest już coraz bliżej światowej czołówki. Ostatecznie uzdolniony chełmianin stanął na najniższym stopniu podium.

Szanse na brąz miał także kolega klubowy Szymonowicza, Igor Shepetun. Rywalizujący w wadze do 97 kg zawodnik Cementu-Gryfa, uległ reprezentantowi Algerii, zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Anhelina Łysak zapewniła sobie rozstawienie w Paryżu
Anhelina Lysak, która rywalizuje w kategorii 57 kg, utrzymała czwarte miejsce w rankingu. Dzięki temu zapewniła sobie rozstawienie podczas nadchodzących igrzysk olimpijskich w Paryżu.

United World Wrestling zaktualizowało rankingi zawodników po niedawnym turnieju w Budapeszcie. Paryska rywalizacja w zapasach odbędzie się w dniach 5-11 sierpnia.

Łysak nie wystapiła w zawodach Poland Open. Wykorzystuje ona jednak każdą chwilę, aby przygotowywać się do najważniejszego startu w swoim życiu. Podczas przerwy technicznej w trakcie turnieju w Warszawie, razem ze swoim szkoleniowcem, Igorem Lobasem, odbyła trening na turniejowej macie.