Cztery złote medale pływaków z Lubelszczyzny podczas I i II dnia MP juniorów

Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) został mistrzem Polski na dystansie 400 m stylem zmiennym archiwum klubu
Pływacy z Lubelszczyzny wywalczyli osiem medali podczas I i II dnia mistrzostw Polski juniorów (17-18 lat), rozgrywanych na długim basenie w Oświęcimiu, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Małopolska 2012.

Nasi pływacy, aż czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium w Oświęcimiu. Zuzanna Chwadeczko z Miejskiego Towarzystwa Pływackiego Lublinianka zdobyła dwa tytuły mistrzowskie (50 m stylem klasycznym, 33,27 i 200 m stylem zmiennym, 2.20,52), natomiast po jednym reprezentanci Skarpy Lublin: Ludwika Szynal (200 m stylem grzbietowym, 2.16,54) i Jan Świtkowski (400 m stylem zmiennym, 4.25,01).

17-letnia Zuzanna Chwadeczko została też wicemistrzynią kraju na dystansie 400 m stylem zmiennym (5.03,78), zaś 18-letni Świtkowski dorzucił srebro na 200 m stylem zmiennym (2.03,68) i brąz na 50 m stylem dowolnym (23,86).

Ostatni krążek był dziełem Ludwiki Szynal, która była trzecia w wyścigu na 50 m grzbietem, uzyskując w finale rezultat 30,38.

Miejsce tuż za podium wywalczyła ponadto Agata Wiertel z MTP Lublinianka, finiszując na 4. pozycji na dystansie 200 m stylem grzbietowym (2.23,48).

W piątek, 20 lipca na oświęcimskim basenie, zaplanowano ostatni dzień rywalizacji.