Czwarta ligowa wygrana w sezonie koszykarzy U!NB AZS UMCS Start Lublin

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin mają na koncie komplet czterech zwycięstw w sezonie 2020/21 Grzegorz Jurkowski
Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin, jak na razie znakomicie spisują w rozgrywkach II ligi. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego, tym razem rozgromili na wyjeździe ekipę Isetii Erzurum Warszawa 107:72, odnosząc swoje czwarte ligowe zwycięstwo w kampanii 2020/21.

Lublinianie spotkanie w Warszawie rozstrzygnęli praktycznie już w pierwszej połowie, schodząc na przerwę z zaliczką 34 oczek (58:24). W pierwszych dwóch kwartach team Przemysława Łuszczewskiego znakomicie spisywał się w ofensywie, oddając między innymi pięć celnych rzutów zza linii 6,75 m. Do tego doszła świetna gra przyjezdnych w defensywie, co w zasadzie ustawiło mecz i dzięki temu szkoleniowiec lublinian mógł rotować składem.

Po zmianie stron gra stała się nieco bardziej wyrównana, a zespołowi ze stolicy udało się nawet wygrać czwartą kwartę. Przez cały czas lublinianie kontrolowali jednak wydarzenia na boisku, gromiąc ostatecznie rywali 107:72.

U!NB AZS UMCS Start Lublin po czterech rozegranych meczach ma na koncie komplet czterech zwycięstw, zajmując z dorobkiem 8 pkt., czwartą pozycję w ligowej tabeli grupy B II ligi. Liderem jest Akademia Koszykówki Legii Warszawa, która odniosła sześć wygranych w sześciu pojedynkach (12 pkt.). Drugą lokatę zajmuje KKS Tur Basket Bielsk Podlaski (10 pkt.), a trzecią UKS Trójka Żyrardów (10 pkt.). Drużyna z Bielska Podlaskiego ma jednak o jedna rozegraną potyczkę więcej od lublinian, natomiast żyrardowianie dwie. W kolejnej serii spotkań zespół z Koziego Grodu podejmie u siebie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Starcie to zostało zaplanowane 8 listopada.

Isetia Erzurum Warszawa ‒ U!NB AZS UMCS Start Lublin 72:107 (10:25, 14:33, 22:27, 26:22)
U!NB AZS UMCS Start: Obarek 21, Wąsowicz 16, Myśliwiec 15, Jaworski, 15, Wiśniewski 13, Waniewski 11, Nycz 8, Kępka 6, Wachowicz 2, Stefaniuk. Trener: Przemysław Łuszczewski

Decydowały ostatnie sekundy. Legia Warszawa znowu wygrała w ...