Ul. Energetyków znajduje się na lubelskim Wrotkowie i stanowi główną trasę dojazdu do Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Radny miejski Piotr Choduń, przewodniczący klubu prezydenta Krzysztofa Żuka, skierował do miasta interpelację ws. wykonania w tym miejscu prac remontowych, zmiany organizacji ruchu, uporządkowania ulicy oraz pasów.
- Przedmiotowa ulica jest bardzo mocno eksploatowana przez tabor ciężki tj. pojazdy ważące nawet kilkadziesiąt ton i jest w bardzo złym stanie technicznym. Duże pojazdy ciężarowe stoją często bezpośrednio na ulicy, przed wjazdem na plac oddziału celnego, tamując ruch drogowy i niszczą nawierzchnię drogi - przekonywał w piśmie radny Choduń.
I dodał, że na ul. Energetyków brakuje znaków z zakazem zatrzymywania się i postoju. Ponadto, pasy drogowe oraz zieleni są systematycznie rozjeżdżane przez pojazdy szukające miejsc parkingowych.
Jaka jest odpowiedź ratusza?
- Aktualne środki zabezpieczone w budżecie Miasta Lublin na rok 2023 dla zadań budżetowych tj. remonty dróg, ciągów pieszo-jezdnych, chodników, parkingów, schodów i kładek dla pieszych na drogach gminnych, została w całości zaangażowana na realizację dotychczas zawartych umów o wykonanie usług remontowych - informuje Artur Szymczyk, z-ca prezydenta Lublina.
Na liście takich przedsięwzięć nie figuruje remont ul. Energetyków. Próżno szukać go także w zestawieniu inwestycji drogowych przeznaczonych do realizacji w 2023 r., którą miasto przedstawiło w połowie marca.
Zdaniem ratusza zmiana organizacji ruchu w tej lokalizacji nie jest potrzebna.
- Po przeprowadzonej przez pracowników Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta Lublin wizji lokalnej na ul. Energetyków w Lublinie, informuję, że na chwilę obecną brak jest podstaw do podjęcia czynności w celu zmiany organizacji ruchu tj. ustawienia znaków zakazu zatrzymywania się i postoju na ww. ulicy - tłumaczy Szymczyk.
I wskazuje, że wszelkie ograniczenia w postoju pojazdów wprowadzane są głównie na ulicach podstawowego układu komunikacyjnego miasta, gdzie wymagania co do warunków ruchu są zdecydowanie większe.
- Na przedmiotowej ulicy jedynym wymogiem jest spełnienie warunków przejezdności ulicy. Ruch kołowy może odbywać się na zasadzie wahadła, a zatrzymanie i postój powinien być zgodny z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym - wyjaśnia Szymczyk.
O liczbę interwencji w tym miejscu zapytaliśmy Roberta Gogolę, rzecznika prasowego Straży Miejskiej w Lublinie.
- Od początku 2023 r. otrzymaliśmy dwa zgłoszenia z ul. Energetyków. Przy pierwszym z nich nie stwierdziliśmy pojazdów utrudniających ruch. Drugi z przypadków dotyczył parkowania dwóch samochodów ciężarowych na trawnikach w okolicach urzędu celnego. Kierowcy pojazdów otrzymali mandaty w wysokości 400 zł.
- 5 km od Lublina, 2 autobusy dziennie. Jak wykluczenie transportowe utrudnia życie
- Lublinianie wykorzystali piękną pogodę na niedzielny spacer [ZDJĘCIA]
- Wielka dżungla w centrum miasta. Targi Lublin opanowali roślinomaniacy [ZDJĘCIA]
- Do Lublina przyjechał każdy Zbyszek. Zdjęcia
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie pomaga Ukrainie
Zmiany w prawie o sprzedaży alkoholu
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?