Dawid Dawydzik z Azotów Puławy został wybranym obrotowym sezonu PGNiG Superligi

Bartosz Litwin
Znamy zwycięzców plebiscytu Gladiatory 2020. Kapituła złożona z zawodników i sztabów szkoleniowych zespołów PGNiG Superligi wybrała najlepszych w zakończonych przedwcześnie rozgrywkach. Wyróżnienie dla Obrotowego Sezonu przypadło Dawidowi Dawydzikowi, zawodnikowi puławskich Azotów.

Konkurencja w kategorii Obrotowy Sezonu była bardzo mocna. Dawydzik zwyciężył przewagą zaledwie trzech głosów z białoruskim zawodnikiem PGE Vive Kielce, Artsemem Karalekiem. - Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia. Jest to bardzo miłe zwieńczenie sezonu i motywacja do dalszej pracy - mówi szczypiornista Azotów. - To był chyba najlepszy sezon w mojej dotychczasowej przygodzie z piłką ręczną. Dostałem dużo minut, dużo zaufania. To zaprocentowało zdobytymi bramkami i powołaniem do kadry na Mistrzostwa Europy - kończy wyróżniony zawodnik.

Minione rozgrywki były dla szczypiornisty pierwszymi w barwach Azotów Puławy. Dawydzik wzmocnił zespół z Lubelszczyzny w lipcu 2019 roku, przechodząc z Zagłębia Lubin. W 25 spotkaniach ligowych zdobył dla klubu znad Wisły 76 bramek. Szczególnie imponuje prawie 80-procentowa skuteczność tego zawodnika. Ze swoją drużyną wywalczył czwarte miejsce w tabeli rozgrywek PGNiG Superligi. Jego dyspozycja nie umknęła selekcjonerowi reprezentacji Polski, Patrykowi Romblowi. Szkoleniowiec powołał zawodnika na styczniowe Mistrzostwa Europy. 25-latek podczas turnieju był jednym z najlepszych wśród biało-czerwonych.

POZOSTAŁE WYRÓŻNIENIA

Najwięcej nagród w plebiscycie Gladiatory 2020 zgarnęli zawodnicy NMC Górnika Zabrze. Trzy wyróżnienia, w tym to najważniejsze przypadły Szymonowi Sićko. 23-letni lewy rozgrywający został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu 2019/2020. Zwyciężył ponadto w kategoriach: Odkrycie Sezonu i Boczny Rozgrywający Sezonu. Wypożyczony do Zabrza z PGE Vive Kielce zawodnik zaliczył najlepszy sezon w swojej karierze. Bilans 120 bramek dał mu drugie miejsce w klasyfikacji strzeleckiej sezonu. Sićko zaliczył tak duży postęp pod okiem Marcina Lijewskiego. Szkoleniowiec Górnika został wybrany najlepszym Trenerem Sezonu.

Trzy nagrody padły łupem mistrzów Polski z PGE Vive Kielce. Królem Strzelców rozgrywek został Arkadiusz Moryto. Skrzydłowy rzucił dla kielczan 127 bramek. Ponadto Obrońcą Sezonu wybrano Romarico Guillo, a nagrodę dla najlepszego skrzydłowego przyznano Blažowi Jancowi. Na czele kategorii Rozgrywający Sezonu stanął Niko Mindegia z Orlen Wisły Płock. Jego klubowy kolega, Michał Daszek zwyciężył z kolei w plebiscycie kibiców - Wybór Sezonu. Bramkarzem Sezonu wybrano Marcina Schodowskiego z Zagłębia Lubin.