MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Deformacja, blizna lub „myszka” na ciele? Znamiona reinkarnacji nawiązują do poprzednich wcieleń. Mają je już dzieci

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Chłopiec z Tajlandii, z dwoma znamionami na głowie, twierdził, że w poprzednim życiu był mężczyzną, który zginął od postrzelenia właśnie w głowę. Semih Tutusmus z Turcji twierdził, że jego zdeformowane ucho to pamiątka po poprzednim życiu. Takich historii, mających świadczyć o zjawisku reinkarnacji, na świecie są tysiące. Czym jest znamię reinkarnacji? Sprawdź, co to oznacza i poznaj historie dzieci, które twierdziły, że kiedyś już żyły.

Spis treści

Czerwony ślad na dłoni dziecka
Znamiona na ciele dzieci, mówiących o reinkarnacji, nie występują zawsze, ale są częstym elementem. Kwangmoozaa/ Getty Images

Reinkarnacja wzbudza różnorodne emocje. Wielu ją zupełnie wyklucza, z kolei według innych jest to najprawdziwsza z prawd. Szczególną popularnością cieszy się w rejonach, w których dominują hinduizm oraz buddyzm, jednak tą tematyką interesują się także osoby innych religii czy też ateiści. Nie da się ukryć, że bez względu na szerokość geograficzną i przekonania, historie ludzi, w szczególności dzieci, które miałaby pamiętać poprzednie wcielenia, robią wrażenie.

Czym są znamiona reinkarnacji? Masz takie?

Reinkarnacja jest nie tylko częścią religijnych wierzeń, ale i zjawiskiem badanych przez naukowców. Przez lata zajmował się nią psycholog, profesor Ian Stevenson. Wraz z zespołem badawczym zebrał on tysiące nietypowych przypadków z całego świata, a znaczną część z opowiadanych mu historii potwierdził. Tego rodzaju wspomnienia innych ludzi pojawiają się u dzieci we wczesnych latach życia i zanikają, gdy te wkraczają w wiek szkolny.

Co ciekawe, często za tysiącami historii dotyczącymi poprzednich żyć, idą nie tylko głębokie wspomnienia oraz przekonanie o ich prawdziwości, ale i ślady na ciele. Mogą być to być odbarwienia, czerwone plamy, blizny, tak zwane „myszki” czy też deformacje ciała. Przykładów nie brakuje.

Czytaj też: Związek karmiczny brzmi romantycznie, ale jest to kara za poprzednie życie. Nie unikniesz w niej konfliktów

Chłopiec z Tajlandii twierdził, że w poprzednim życiu był nauczycielem

Jim Tucker w książce „Życie sprzed życia” opisał historię Chanaia Choomalaiwonga. Chłopiec urodził się w 1967 roku w Tajlandii. Na głowie miał dwa znamiona, jedno znajdowało się z tyłu głowy, drugie nad lewym okiem. Rodzina dziecka nie widziała w nich nic szczególnego, ale do czasu. Gdy chłopiec miał około trzy latka, zaczął mówić o swoim, domniemanym, poprzednim życiu. Jak twierdził, nazywał się Bua Kai i był nauczycielem, którego zastrzelono. Co więcej, wymienił imiona członków rodziny tego człowieka. Prosił babcię, która się nim zajmowała, by mogli pojechać do „jego” dawnego domu. Kobieta po długich namowach wreszcie uległa dziecku i wybrała się z nim w podróż. Chłopiec poprowadził ją do miejsca, w którym, jak utrzymywał, mieszkali jego rodzice. Dom należał do starszego małżeństwa, którego syn Bua Kai Lawnak był nauczycielem i został zamordowany pięć lat przed narodzinami Chanai. Po rozmowie tamta rodzina była pod takim wrażeniem, że ponownie zaproszono chłopca. Co więcej, poddali go testowi i poprosili, by wybrał rzeczy należące do zmarłego, a ten potrafił to zrobić.

Cemil Fahrici, czyli reinkarnacja krewnego?

Inna z historii miała miejsce w Turcji. W noc poprzedzającą narodziny Cemila Fahrici ojcu chłopca śniło się, że do domu wszedł daleki krewny Cemil Hayik. Hayik był bandytą, popełnił samobójstwo podczas strzelaniny z policją. Przyłożył lufę pistoletu do brody i nacisnął spust palcem u nogi. Kiedy rodzice nowonarodzonego chłopca znaleźli znamię pod brodą, które krwawiło i wymagało zszycia, pomyśleli, że jest to reinkarnacja Cemila Hayika i nazwali chłopca imieniem krewnego. Ich wrażenie wzmocniło się, gdy chłopiec zaczął mówić i opisywać wydarzenia z życia swojego imiennika. Ian Stevenson, który zajmował się tą sprawą, odkrył, że śmiertelna kula wyszła w górnej części czaszki. Zapytał Cemila Fahrici, czy ma inne znamię. Ten wskazał na czubek swojej głowy, gdzie naukowcy zobaczyli obszar bez włosów.

Chłopiec ze zdeformowanym uchem

Niezwykle ciekawą historią jest ta należąca do Semiha Tutusmusa, chłopca z Turcji, narodzonego ze zdeformowanym uchem. Gdy dziecko zaczęła mówić, wyjawiło, że w poprzednim życiu zostało ranne w tym miejscu. Semih pamiętał wiele szczegółów i znał dane członków rodziny mężczyzny, którym miałby niegdyś być. Co więcej, chłopiec odnalazł „swojego” mordercę, a ten przyznał się do zbrodni i został aresztowany.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie. Obserwuj StronaKobiet.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Deformacja, blizna lub „myszka” na ciele? Znamiona reinkarnacji nawiązują do poprzednich wcieleń. Mają je już dzieci - Strona Kobiet

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski