Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Deszczowe ogrody” pojawią się w Lublinie. Są chętni na ich budowę. Ile będzie takich miejsc?

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Projekt obejmuje swoim zasięgiem niemal wszystkie dzielnice miasta
Projekt obejmuje swoim zasięgiem niemal wszystkie dzielnice miasta pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Co najmniej dwa deszczowe ogrody pojawią się w Lublinie. Chodzi o systemy do odzyskiwania wody opadowej. To nie jedyny „zielony” projekt, do wykonanie którego szykuje się Lublin. Kolejnym jest akcja sadzenia drzew w każdej dzielnicy. Łącznie ma ich być tysiąc.

To miejsca dzięki, którym woda deszczowa dostanie „drugie życie”. W Lublinie mają się pojawić ogrody wodne. Ratusz właśnie dowiedział się czy są chętni do ich budowy w ramach miejskiego projektu. – Wpłynęły cztery oferty złożone przez: Fundację Krajobrazy, Fundację Sędzimira, Fundację Teren Otwarty i Fundację Instytut Białowieski – informuje Izolda Boguta z biura prasowego ratusza.

Powstaną co najmniej dwa takie miejsca. Zwycięzca przeprowadzi też akacje edukacyjne „dotyczące retencji wody i znaczenia małej retencji”.

Również cztery oferty wpłynęły w kolejnym „zielony projekcie” do realizacji, którego przygotowuje się miasto. Chodzi o sadzenie drzewa na terenie dzielnic. – Złożyły je: Fundacja Teren Otwarty, Fundacja Krajobrazy, Fundacja Instytut Białowieski, Spółdzielnia Mieszkaniowa im. W. Z. Nałkowskich – wylicza Boguta.

Planowane jest posadzenie ok. 1 000 drzew. Akcja obejmie zasięgiem 25 z 27 dzielnic Lublina (pominięte zostaną dzielnice, na terenie których realizowany będzie ogólnomiejski projekt budżetu obywatelskiego „Zalew Zemborzycki miejscem wypoczynku wszystkich Lublinian”).

Ratusz nie zdradza na razie jakie lokalizacje dla ogrodów wodnych oraz nasadzeń drzew pojawiły się w ofertach. – Obecnie trwa ocena formalna złożonych ofert. Wyniki postępowania będą znane w przeciągu kilku następnych tygodni. Do czasu ich ogłoszenia nie ma możliwości przekazania informacji na temat treści złożonych ofert – mówi Boguta.

Szczegółowy projekt nasadzeń ma powstać w uzgodnieniu z radami dzielnic oraz ich mieszkańcami. Finalna lista lokalizacji ma być gotowa do końca maja, a samo sadzenie roślin potrwa do końca roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski