Diamenty Lublina 2013: Magdalena Góźdź i Adrianna Graboś

  Diamenty Lublina 2013: Magdalena Góźdź i Adrianna Graboś

  Artur Borkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Adrianna Graboś z tatą Mirosławem, za szybą
  1/3
  przejdź do galerii

  Adrianna Graboś z tatą Mirosławem, za szybą
  ©Artur Borkowski

  Magdalena Góźdź i Adrianna Graboś, "Diamenty Lublina 2013", nagrały piosenki, których jesienią posłuchamy na płycie dołączonej do Kuriera Lubelskiego.
  Madzi bardzo się spodobała piosenka Marka Grechuty "Nie dokazuj, miła", którą w ubiegłorocznej edycji "Bitwy na głosy" zaśpiewała drużyna Kamila Bednarka - wspomina pani Małgorzata Góźdź, mama 7-letniej wokalistki, która jest najmłodszą uczestniczką tegorocznego oraz wszystkich dotychczasowych konkursów "Diamenty Lublina".

  - I dlatego zaproponowałam jej udział w "diamentowej" rywalizacji z inną piosenką wielkiego pana Marka pt. "Ojczyzna". Zgodziła się od razu - dodaje Aleksandra Krzyżanowska, która uczy dziewczynkę śpiewu w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

  Zza ściany studia Mieczysława Jureckiego, w którym kończy się właśnie sesja nagraniowa "Diamentów Lublina 2013", dobiega głos Madzi. Po swojemu, ale znakomicie interpretuje "Ojczyznę".

  - To bardzo trudna piosenka, szczególnie dla tak małego dziecka. Jury konkursu się nie pomyliło, zresztą jak co roku. Często mam ochotę zaprosić na nagrania profesjonalnych wokalistów, żeby posłuchali, jak te maluchy świetnie sobie radzą z mikrofonem - mówi Mietek Jurecki i dodaje: - Płyta z piosenkami w wykonaniu uczniów ze szkół Lublina i województwa lubelskiego, która jesienią zostanie dołączona do Kuriera, będzie super.

  Magdalena zaczyna wykonywać piosenkę, która na krążku będzie dla słuchaczy wspólną niespodzianką od dzieciaków i znanego polskiego zespołu, a pani Góźdź opowiada, że córka potrafi śpiewać od rana każdą komórką swojego ciała, a jej "kariera" wokalna zaczęła się w lubelskim Przedszkolu nr 66 przy ul. Samsonowicza.

  - Trafiła tam na cudowną nauczycielkę Ewę Bałaban. Dzisiaj jej talent rozwija pani Krzyżanowska, a gry na gitarze uczy dziecko harcerka Katarzyna Sobótka, która z instrumentem odwiedza nasz dom - mówi dumna z pociechy Małgorzata Góźdź.
  Madzia wychodzi ze studia. - Cieszę się, że będę na płycie "Diamenty Lublina", bo w piosence "Ojczyzna" są długie nuty i lubię je śpiewać - twierdzi dziewczynka, którą niektórzy z Państwa zapewne widzieli na deskach Teatru im. Osterwy w Lublinie w spektaklach "Biały dmuchawiec" i "Na końcu łańcucha".

  - Denerwuje się pan? - pytam Mirosława Grabosia, którego 13-letnia córka Adrianna nagrywa w studiu MJ piosenkę "A ja ci cały świat wyśpiewam". - Może trochę, ale bardziej się cieszę, że Ada zaśpiewa na płycie. Trzecie podejście do "Diamentów Lublina" wreszcie się jej powiodło - odpowiada.

  - Kończymy nagrywać - mówi Mietek Jurecki.
  - A mogę jeszcze raz zaśpiewać ? - pyta absolwentka Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie.
  - Ambitna jesteś! No to jedziemy! - uśmiecha się przewodniczący jury konkursu.
  - To zaszczyt pracować z panem Jureckim i przy jego pomocy, trzymającej kciuki rodziny oraz pani Ewy Małeckiej, która w Domu Kultury "Pod Akacją", uczy mnie śpiewu, móc próbować spełniać swoje marzenia - uśmiecha się przyszła uczennica Prywatnego Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie.

  Możesz wiedzieć więcej! Za to warto zapłacić: Raporty, analizy, gorące tematy
  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo