Diamenty Lublina 2013: Płyta już za tydzień!

  Diamenty Lublina 2013: Płyta już za tydzień!

  Artur Borkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Płyta "Diamenty Lublina" za tydzień!

  Płyta "Diamenty Lublina" za tydzień! ©KL

  Już za tydzień, w piątek 22 listopada, do naszej gazety zostanie dołączona płyta "Diamenty Lublina 2013". Znajdziecie na niej 16 przebojowych piosenek w wykonaniu młodych wokalistów z Lublina i województwa lubelskiego oraz superbonus - wielki przebój zespołu Bracia "Wierzę w lepszy świat", we wspólnym wykonaniu rockmanów Cugowskich i naszych "Diamentów".
  Płyta "Diamenty Lublina" za tydzień!

  Płyta "Diamenty Lublina" za tydzień! ©KL

  Płyta "Diamenty Lublina", która będzie fonograficzno-kulturalnym przebojem tegorocznej jesieni, jest wynikiem czwartej już edycji konkursu promującego młodych, uzdolnionych wokalnie uczniów z naszego województwa i jego stolicy. Pomysłodawcą oryginalnego na krajową skalę przedsięwzięcia jest Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta Lublin, a organizatorzy akcji to: Urząd Miasta Lublin, Stowarzyszenie "Solo Życia" i Kurier Lubelski.

  Na płycie "Diamenty Lublina" znalazły się utwory stare i nowe, ale wyjątkowo melodyjne, ciekawe tekstowo i brzmieniowo. Ta ostatnia cecha jest zasługą Mieczysława Jureckiego, wybitnego muzyka, kompozytora i instrumentalisty, który przez wiele dni pracował z młodymi artystami w studiu, by powstał krążek na miarę oczekiwań najbardziej wybrednych słuchaczy.

  Jeśli lubicie Państwo na przykład takie piosenki, jak "Zielono mi", " Jej portret", "Tańczące Eurydyki", "Miasteczko cud" , "Niepokonani", "Rebeka" czy "Biały latawiec", wokalistki i wokaliści w wieku 8-18 lat czekają na Państwa już za tydzień na "Diamentach Lublina 2013".

  Codziennie rano najświeższe informacje z Lubelszczyzny prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo