Dobry występ Wiktora Lamparta, młodzieżowca Motoru Lublin, w 1. turnieju IMŚJ w Stralsund

Wiktor Lampart, junior Motoru Lublin, zajął trzecie miejsce w pierwszym turnieju Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Na torze w Stralsund wystąpił także inny zawodnik lubelskiej drużyny, Mark Karion. Rosjanin był siódmy, a zawody wygrał Duńczyk Mads Hansen.

W tym roku o tytule mistrza świata juniorów zdecyduje postawa w trzech finałowych turniejach. Rywalizacja rozpoczęła się w niemieckim Stralsund i zgodnie z oczekiwaniami w gronie najlepszych młodych żużlowców znajdowali się Polacy. W sobotę świetnie na niemieckim torze czuł się Jakub Miśkowiak. Junior Włókniarza Częstochowa zakończył rundę zasadniczą bez porażki. Wygrał również swój bieg półfinałowy, ale w decydującym wyścigu przegrał start z Hansenem i już nie zdołał dogonić Duńczyka.

Przez całe zawody równo jechał Wiktor Lampart. Młodzieżowiec Motoru w rundzie zasadniczej uzbierał 12 punktów. W jednym z biegów przegrał z Miśkowiakiem, a w innym niespodziewanie przyjechał za plecami Marka Kariona i Francisa Gustsa. W półfinale Lampart objechał po zewnętrznej rywali i pierwszy minął linię mety.

Czwartym finalistą został reprezentant Niemiec, Norick Bloedorn. Młody żużlowiec wystartował w zawodach dzięki otrzymaniu „dzikiej karty”. W finałowym wyścigu Niemiec nie odegrał już znaczącej roli. Tutaj od startu prowadził Mads Hansen, który już na starcie uciekł Polakom. 21-letni Duńczyk w tym sezonie jeździ w drugoligowym Kolejarzu Opole.

Do półfinału awansował Mark Karion, który w tym sezonie pełni rolę zawodnika U24 w ekipie Motoru Lublin. Rosjanin nie ma jednak okazji do startów w PGE Ekstralidze i siódme miejsce w turnieju IMŚJ należy uznać za jego sukces. Karion w rundzie zasadniczej zgromadził 9 punktów, ale zawodów rozpoczął od wykluczenia za spowodowanie upadku rywala.

Kolejny turniej IMŚJ odbędzie się 25 września w Krośnie, a ostatni 1 października w Pardubicach.

Wyniki turnieju w Stralsund:

1. Mads Hansen (Dania) - 17 (3,1,2,3,3,2,3) - 20 punktów do klasyfikacji generalnej IMŚJ