Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dom Dziecka w Krasnymstawie. Sąd zajmie się "niestosownym zachowaniem" 14-latka wobec 6-latki

KR
Unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne
Co wydarzyło się w Domu Dziecka w Krasnymstawie? Pracownicy placówki mówią o "niestosownym zachowaniu" 14-letniego wychowanka wobec 6-latki z tej placówki. Policja informuje o tzw. innej czynności seksualnej. Sprawa trafiła do prokuratury, a następnie do Wydziału Rodziny i Nieletnich Sadu Rejonowego w Krasnymstawie.

Zgłoszenie na policję wpłynęło 11 października. Funkcjonariusze przeprowadzili odpowiednie czynności, odbyły się oględziny. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako tzw. inna czynność seksualna i trafiła do prokuratury.

- Ze względu na udział nieletnich przekazaliśmy dokumentację do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Krasnymstawie – tłumaczy Zenon Bolesta z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

Sąd stwierdził jednak, że nie jest właściwy do zajmowania się sprawą i przekazał ją do Sądu Rejonowego w Rykach, miejsca stałego zamieszkania 14-latka.

- Po uprawomocnieniu się postanowienia akta zostaną przedstawione właściwemu sądowi, który zadecyduje o konsekwencjach wobec sprawcy, ewentualnie wobec opiekunów placówki. Z danych zawartych w aktach wynika, że nieletni decyzją dyrektora placówki opiekuńczej zostanie przeniesiony do innej placówki, a dzieci pozostają pod opieką psychologa – informuje Joanna Smyk, prezes Sądu Rejonowego w Krasnymstawie.

Starosta krasnostawski, któremu podlega Dom Dziecka zapewni, że o zajściu nie był do tej pory poinformowany. Z kolei władze placówki nie mają zastrzeżeń do zachowania swoich pracowników.

"Niestosowne zachowanie" 14-latka, jak określają pracownicy placówki, miało miejsce w ciągu dnia, obok pokoju wychowawców. Pracownicy Domu Dziecka zapewniają, że zareagowali natychmiast, jak tylko zauważyli, co się dzieje.

- Mogę zapewnić, ze nie doszło do gwałtu – mówi Małgorzata Pietrzyk, pedagog z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Krasnymstawie. – Chodziło o niestosowne zachowanie 14-latka wobec młodszej wychowanki. Podjęliśmy wszystkie niezbędne kroki. Sprawa została zgłoszona na policję. Dzieci zostały odseparowane i znajdują się pod odpowiednią opieką psychologów – zapewnia Pietrzyk.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Zobacz też: Teraz dzwoniąc na nr 997 kontaktujesz się z operatorem centrum, który obsługuje numer 112
Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski