Druga ligowa wygrana futsalistów Luxiony AZS UMCS Lublin. Dziki rozbiły Stal Mielec 8:3

Lubelski Sport
Grzegorz Jurkowski
Drugie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi futsalu odniosła drużyna Luxiony AZS UMCS Lublin. Podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego pokonali w niedzielę, 11 października w hali Globus ekipę Stali Mielec 8:3. Zdobycie kompletu punktów, pozwoliło lublinianom przesunąć się na szóste miejsce w tabeli grupy południowej.

Lublinianie byli faworytem niedzielnej potyczki i w znakomitym stylu wywiązali się z tego zadania. Był to pierwszy mecz akademików w tym sezonie w hali Globus, która okazała się szczęśliwa dla "Dzików".

– Kontrolowaliśmy grę i tak do wyglądało. Pewne błędy jednak spowodowały że w końcówce meczu beniaminek zaczął dochodzić do głosu – mówi Łukasz Mietlicki, zawodnik Luxiony AZS UMCS Lublin. – Taki mieliśmy plan żeby już od samego początku ruszyć agresywnie na Stal. W poprzednim sezonie naszą siłą była dobrze prowadzona gra w przewadze, musimy wyeliminować jeszcze pewne błędy, żeby zacząć wygrywać. Fajnie też, że dziś mogliśmy przywitać się z kibicami po dłuższej przerwie – dodaje.

Pojedynek świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy po bramkach Adriana Nowaka, Jarosława Wójcika, Łukasza Mietkickiego oraz Jakuba Wankiewicza, po 19 minutach gry prowadzili już 4:0. Co prawda tuż przed zejściem na przerwę mielczanom udało strzelić pierwszego gola, jednak w 27 minucie po samobójczym golu Kacpra Wątróbskiego, gospodarze wygrywali już 7:2. W końcówce drużyna z Mielca zdobyła dwa gole po kontrach, ale efektowną wygraną lublinian przypieczętował w przedostatniej minucie Wankiewicz.

Po czterech rozegranych kolejkach kampanii 2020/21, lubelscy akademicy z dorobkiem 6 punktów, plasują się na szóstym miejscu w grupie południowej I ligi. Liderem jest Górnik Polkowice (12 pkt.), wyprzedzając GKS Tychy (9 pkt.) i Heiro Rzeszów (7 pkt.). W kolejnej serii spotkań, podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego zmierzą się w wyjazdowym starciu z rzeszowskim Heiro.

Luxiona AZS UMCS Lublin – FKS Stal Mielec 8:3 (4:1)
Luxiona AZS UMCS: Parzyszek, Marcin Ostrowski Michał Ostrowski, Mietlicki, Wankiewicz, Furtak, Ławicki, Maciej Ostrowski, Sekrecki, Mazurkiewicz, Rusyn, Wójcik. Trener: Konrad Tarkowski