Drugoligowa Wisła Puławy przegrała w Suwałkach z Wigrami 0:2. Sparingowa wygrana Motoru Lublin nad Pilicą Białobrzegi 4:0

Marcin Puka
Marcin Puka
Facebook Wisła Puławy
W meczu 24. kolejki eWinner II ligi, Wisła Puławy przegrała w gościach z Wigrami Suwałki 0:2. Dla "Dumy Powiśla" było to trzecie z rzędu spotkanie, w którym nie zdobyła nawet punktu. Natomiast w meczu towarzyskim, drugoligowy Motor Lublin pokonał na wyjeździe występującą szczebel niżej Pilicę Białobrzegi 4:0.

Wiślacy do starcia w Suwałkach przystępowali z zamiarem zrewanżowania się za domową porażkę z KKS 1925 Kalisz 1:3 z poprzedniej serii spotkań. Sęk w tym, że musieli sobie radzić bez kilku kontuzjowanych graczy m.in. Ariela Wawszczyka, ale debiut zaliczył Portugalczyk Pedro Gaio (w ekipie gospodarzy też z różnych przyczyn zabrakło wielu podstawowych piłkarzy), a poza tym Wigry walczą o awans do baraży o Fortunę I ligę. Po drugie, podopieczni Grzegorza Mokrego rzadko tracą punkty na swoim boisku. Statystyki również przemawiały za gospodarzami, ponieważ "Duma Powiśla" po raz ostatni z Suwałk z kompletem punktów wróciła 24 sierpnia 2013 roku i to był jedyny raz, kiedy zwyciężyła na terenie rywala.

Początek meczu (Mariusz Pawlak, trener Wisły, dokonał kilku zmian w podstawowym składzie w porównaniu do ostatniej potyczki) to wyrównana walka, bez klarownych sytuacji do zdobycia goli.'

Pierwszy, niecelny strzał w sobotnim spotkaniu, za sprawą Mateusza Sowińskiego oddali w 9. minucie gospodarze. Za chwilę uderzał Mariusz Rybicki, ale Bartłomiej Gradecki nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Biało-niebiescy otrząsnęli się z przewagi Wigier i w 18. min. mogli objąć prowadzenie. Stefan Ilić zagrał futbolówkę do Krystiana Putona, ale próbę kapitana Wisły kapitalnie wybronił Hieronim Zoch. Następnie nad bramką uderzał Carlos Daniel, a następnie ten sam zawodnik strzelił tuż obok słupka bramki.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 21. minucie miejscowi objęli prowadzenie. Przeprowadzili oni szybką kontrę, którą na gola zamienił Mateusz Sowiński.

Puławianie szybko chcieli wyrównać i trzeba przyznać, że parę razy zakotłowało się pod bramką gospodarzy, ale efektów nie było. Miejscowi natomiast próbowali podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie zeszli do szatni ze skromnym prowadzeniem.

Na drugą połowę Pawlak dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Wisła nie miała nic do stracenia i zaatakowała. W 47. min. jej piłkarze domagali się rzutu karnego, ponieważ ich zdaniem faulowany był Puton. Sędzia nie zdecydował się jednak wskazać na wapno.

Przyjezdni wciąż atakowali, a miejscowi wyprowadzali kontry. I niestety powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy, ponieważ od 54. min. miejscowi prowadzili 2:0. Wtedy pięknym strzałem w okienko popisał się Mikołaj Łabojko.

Mimo to Wisła dalej była w natarciu, wierząc, że jeszcze może odmienić losy potyczki. Pawlak dokonywał kolejnych zmian, ale wynik nie ulegał zmianie. Szczęścia próbowali m.in. Ilić, czy kilka razy Bartłomiej Bartosiak, jednak Wigry nadal miały dwie bramki przewagi w zapasie. I ostatecznie Wigry pokonały zespół z Puław 2:0.

Kolejny mecz Wisła rozegra 26 marca (sobota, godzina 14), mierząc się u siebie z Sokołem Ostróda.

Wigry Suwałki – Wisła Puławy 2:0 (1:0)
Bramki: Sowiński 21, Łobojko 54
Wigry: Zoch – T. Lewandowski, Rudnilson, Łabojko (80 Prętnik), Michalski, Gvozdenović, Babiarz, Rybicki (69 Żebrakowski), Mularczyk (80 Caetano), Sowiński (69 Krzyżański), M. Lewandowski (90 Iwao). Trener: Grzegorz Mokry
Wisła: Gradecki – Flak, Bracik (84 Banach), Wiech, Cheba, Gaio (46 Cyfert), Puton, Kondracki (46 Kona), Daniel, Drozdowicz (61 Paluchowski), Ilić (61 Bartosiak). Trener: Mariusz Pawlak
Żółte kartki: Michalski – Bracik, Wiech
Sędziował: Filip Kaliszewski z Gdańska

W tej serii gier pauzowali piłkarze Motoru Lublin, którzy otrzymali trzy punkty za walkower z meczu z GKS-em Bełchatów, który wycofał się z rozgrywek. Nie znaczy to, że podopieczni Marka Saganowskiego mieli wolne, albowiem rozegrali wyjazdowy sparing z trzecioligową Pilicą Białobrzegi, którą niedawno objął były piłkarz i trener Motoru, Mariusz Sawa. Lublinianie wygrali 4:0, aplikując przeciwnikowi po dwie bramki w każdej połowie.

Żółto-biało-niebiescy do rywalizacji o punkty powrócą 26 marca (sobota, godz. 16), mierząc się przed własną publicznością z Lechem II Poznań. W tym meczu w ekipie gospodarzy pojawi się Wojciech Błyszko, pauzujący za żółte kartki w domowym, wygranym starciu z Olimpią Elbląg 1:0.

Pilica Białobrzegi – Motor Lublin 0:4 (0:2)
Bramki: Kosecki 14, Ceglarz 27, Polak 54, Firlej 80
Motor (I połowa): Madejski – Wójcik, Cichocki, Zbiciak, Rozmus, Swędrowski, Kosecki, Kołbon, Ceglarz, Sędzikowski (40 Polak), Firlej; (II połowa): Kiełpin – Michota, Błyszko, Świeciński, Moskwik, Kusiński, Polak, Ryczkowski, Rak, Kosecki, Firlej. Trener: Marek Saganowski