Drugoligowa Wisła Puławy rozegrała drugi sparing i odniosła drugie zwycięstwo. Tym razem nad Pogonią Grodzisk Mazowiecki

Marcin Puka
Marcin Puka
Drugi sparing Wisły Puławy przed drugoligowym sezonem 2022/23 i drugie zwycięstwo. W poprzednim tygodniu podopieczni Mariusza Pawlaka pokonali pierwszoligową Resovię 2:1, a dzisiaj pokonali spadkowicza z eWinner II ligi Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:2.

Oczywiście w szeregach biało-niebieskich powinno zabraknąć Bartłomieja Bartosiaka, Błażeja Cyferta, Lukasa Kubana, Piotra Owczarzaka, Pawła Sochy i Ariela Wawszczyka. Ich kontrakty wygasają 30 czerwca i nie zostaną przedłużone. Ale na boisku jednak pojawili się Kuban i Wawszczyk.

Za to w pierwszej połowie w ekipie gospodarzy pojawiło się czterech testowanych zawodników. W tym gronie byli bramkarz, dwóch obrońców i pomocnik. Na murawie zameldował się również nowo pozyskany napastnik Mateusz Klichowicz, który wystąpił na skrzydle.

Wisłę na prowadzenie w 27. minucie wyprowadził Emil Drozdowicz. Więcej goli w tej części gry już nie padło. Po zmianie stron w 61. min. do wyrównania doprowadził Michał Sacharuk. Kilka chwil później samobójcze trafienie zaliczył jeden z zawodników testowanych i "Duma Powiśla" przegrywała 1:2.

Końcówka spotkania należała jednak do niej. Najpierw do wyrównania doprowadził Przemysław Skałecki, a końcowy rezultat w 85. min. ustalił Piotr Lisowski.

Następne sparingi Wisła ma zaplanowane również w Puławach. 2 lipca podejmie ligowego rywala, czyli Pogoń Siedlce, a 9 lipca zmierzy się z beniaminkiem eWinner II ligi – Polonią Warszawa.

W nich także powinni pojawić się nowi, sprawdzani gracze. Niewykluczone, że w ciągu kilku najbliższych dni działacze biało-niebieskich podpiszą kontrakty z kilkoma piłkarzami i ogłoszą przedłużenia obowiązujących umów z zawodnikami z obecnej kadry zespołu.

Start nowego sezonu zaplanowano na weekend 16/17 lipca. Wtedy puławianie zmierzą się u siebie z GKS Jastrzębie Zdrój. Tydzień później "Duma Powiśla" podejmie Wigry Suwałki.

W sobotę działacze klubu z Suwałk z powodu kłopotów finansowych wycofali drużynę z rozgrywek. Wszystko wskazuje na to, że Wigry zastąpią piłkarze Hutnika Kraków, którzy zajęli 15 miejsce w tabeli.

Wisła Puławy – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:2 (1:0)
Bramki: Drozdowicz 27, Skałecki 79, Lisowski 85 – Sacharuk 61, Zawodnik Testowany 65 (samobójcza)
Wisła (I połowa): Zawodnik Testowany I - Zawodnik Testowany II, Majewski, Zawodnik Testowany III, Wawszczyk, Skałecki, Puton, Klichowicz, Zawodnik Testowany IV, Ednilson, Drozdowicz