Drugoligowa Wisła Puławy w kolejnym zimowym sparingu przegrała z trzecioligową Legionovią Legionowo

Marcin Puka
Marcin Puka
Facebook Wisła Puławy
Kolejny domowy sparing mają za sobą piłkarze nożni drugoligowej Wisły Puławy. Podopieczni Mariusza Pawlaka w sobotę przegrali z trzecioligową Legionovią Legionowo 0:1.

W puławskiej ekipie na murawie zameldowali się pozyskani w zimowym okienku transferowym zawodnicy, tacy jak między innymi Wojciech Błyszko, czy Kamil Kargulewicz. Poza tym wciąż sprawdzany jest Jakub Czajkowski (Legia II Warszawa), a ponadto na boisku w drugiej części gry pojawił się testowany pomocnik.

Zabrakło natomiast Bartosza Bernarda. Przypomnijmy, że ten obrońca grający ostatnio w Podbeskidziu Bielsko-Biała, był wcześniej kilka razy sprawdzany przez sztab szkoleniowy biało-niebieskich. Warto wspomnieć, że w ekipie gości na murawie pojawił się m.in. były pomocnik Motoru Lublin, Kamil Kumoch.

Początek sobotniej, towarzyskiej konfrontacji należał do przyjezdnych. Objęli oni prowadzenie w 6. minucie, kiedy to Błażeja Sapielaka strzałem z ostrego kąta pod poprzeczkę pokonał Sebastian Gołąb.

Później na murawie nie działo się wiele ciekawego, a okazji bramkowych prawie nie było. Po zmianie stron było już troszkę lepiej. Najlepszą okazję do wyrównania mieli Kamil Kargulewicz, który będąc tuż przed golkiperem nie trafił czysto w piłkę, a także Łukasz Wiech. Ten ostatni nie potrafił z bliska skierować piłki do pustej bramki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego..

Teraz przed Wisłą ostatnia kontrolna rywalizacja ze Zniczem Pruszków (18 lutego). Puławianie do walki o punkty wrócą w weekend 25/26 lutego, kiedy to podejmą Siarkę Tarnobrzeg.

Wisła Puławy – Legionovia Legionowo 0:1 (0:1)
Bramka: Gołąb 6
Wisła (I połowa): Sapielak – Cheba, Wiech, Majewski, Banach – Kaczmarek, Ryszka, Kona, Kołtański, Klichowicz –Retlewski; (II połowa): Zieliński – Cheba (73 Przywara), Wiech, Błyszko, Czajkowski – Kargulewicz, Puton, Skałecki, Janicki, Zawodnik Testowany – Paluchowski. Trener: Mariusz Pawlak
Żółte kartki: Gołąb, Wiejak, Kumoch
Sędziował: Paweł Komorek z Lublina