W drugiej kolejce, która została zaplanowana 7 października, akademiczki zagrają także na wyjeździe z Basketem 25 Bydgoszcz. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka przed własną publicznością zaprezentują się dopiero w weekend (10 lub 11 października), a do Lublina zawita wówczas ekipa aktualnych mistrzyń Polski VBW Arka Gdynia.
Oprócz Pszczółki w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet w sezonie 2020/21 zagra 11 zespołów: Ślęza Wrocław, CTL Zagłębie Sosnowiec, CCC Polkowice, Basket 25 Bydgoszcz, Energa Toruń, PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski, VBW Arka Gdynia, Politechnika Gdańska, Enea AZS Poznań, GTK Arka Gdynia i AZS Uniwersytet Gdański.
Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach. Najpierw wszystkie drużyny zagrają systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Drużyny z miejsc 1-8 po sezonie zasadniczym awansują do play-off, a te z miejsc 9-12 zakończa rywalizację 3 marca. Ostatni zespół straci prawo udziału w rozgrywkach w kolejnym sezonie. Następnie pary w ćwierćfinale play-off zostaną rozstawione w drabince według miejsc: 1-8, 2-7, 3-6, i 4-5. Rywalizować będą do trzech wygranych. Zwycięzcy awansują do półfinałów, a przegrane drużyny zostaną sklasyfikowane na podstawie miejsc zajętych w rundzie zasadniczej. Półfinały i finały rozgrywane będą także do trzech zwycięstw. Z kolei rywalizacja o brązowy medal toczyć będzie się do dwóch wygranych. W tym sezonie nie będzie, jak to było przeważnie do tej pory przerwy świąteczno-noworocznej, gdyż na 27 grudnia została zaplanowana normalna kolejka spotkań.
Przypomnijmy, że w kadrze Pszczółki na nadchodzącą kampanię znalazły się: Włoszki Ilaria Milazzo i Martina Fassina, Amerykanki Morgan Bertsch i Juicy Landrum, Rumunka Elisabeth Pavel oraz Polki - Zuzanna Sklepowicz, Klaudia Niedźwiedzka, Karolina Poboży, Olga Trzeciak, Wiktoria Duchnowska, Emilia Kośla i 16-letnia wychowanka AZS UMCS Zofia Kosicka. Skład drużyny jest skompletowany, choć dołączyć do niej mogą kolejne wychowanki klubu, szkolone przez doświadczonego trenera Sławomira Deptę.
- Przygotowania dla polskiej części składu rozpoczniemy 21 sierpnia testami medycznymi. 31 sierpnia powinny natomiast pojawić się wszystkie zawodniczki zagraniczne. Wtedy właśnie zaczniemy ćwiczyć już w pełnym składzie - mówi Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS.
ZOBACZ TAKŻE:
Liga Mistrzów na Arenie Lublin? To możliwe! Nasz stadion jes...
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Sony Xperia 1 IV 12/256GB Czarny
smartfon xperia 1 iv dysponuje najlepszymi rozwiąz…
kup teraz

Apple iPhone 14 Plus 256GB Żółty
Okres gwarancji: 12 miesięcyWyposażenie: iPhone z …
kup teraz

Doogee S98 8/256GB Czarny
Smartfony Doogee. Flagowy model Doogee S98 został …
kup teraz

Redmi 10C 4/128GB Zielony
Redmi 10C Szybkość i niezwykła wydajność dzięki Sn…
Magazyn GOL24 - Jacek Paszulewicz o Santosie - skrót