Drzewko za makulaturę 2019. Rozdaliśmy 3,5 tys. drzewek w zamian za prawie 23 tony makulatury. Zobacz zdjęcia i wideo!

Gabriela Bogaczyk
Gabriela Bogaczyk
Drzewko za makulaturę 2019
Drzewko za makulaturę 2019 Łukasz Kaczanowski
3,5 tys. sadzonek rozdaliśmy w sobotę na parkingach przed hipermarketami E.Leclerc przy ul. Turystycznej oraz Zana. Lublinianie przynieśli w sumie 22 720 kg makulatury. Tegorocznym rekordzistą jest Wspólnota Mieszkaniowa Strzembosza 11, która dostarczyła nam 531 kg makulatury. Wszystko to w ramach naszej tradycyjnej akcji z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie – „Drzewko za makulaturę”.

- Przez tydzień w przedszkolu trwała u nas zbiórka makulatury. Oprócz tego dzieci miały też pogadanki o ekologii. Otrzymane drzewka zasadzimy wspólnie przy przedszkolu – mówi Angelika Wnuk, nauczycielka z przedszkola Król Maciuś I i II w Lublinie.

Na parkingu E. Leclerc przy ul. Zana spotkaliśmy też pana Dariusza, który przywiózł ze sobą ok. 30-40 kg makulatury. – Jak widać zainteresowanie jest bardzo duże. Myślę, że stałem w kolejce z 50 minut. O akcji dowiedziałem się z radia. Liczę na 3-4 drzewka. Zamierzam je posadzić na działce – mówi mężczyzna.

Zaś pani Marzanna przyniosłam głównie stare zeszyty i książki ze szkoły po dzieciach. - Zalegało nam to w garażu. Bardzo chciałabym w zamian jakieś drzewko nieowocowe – przyznaje pani Marzanna Płunowska.

Zakończyła się nasza tradycyjna akcja „Drzewko za makulaturę”. Przynieśliście nam tradycyjnie tony zbędnych papierów. W zamian rozdaliśmy 3,5 tys. sadzonek drzew przygotowanych przez Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie.

- Tegoroczny rekord to 531 kg i należy do Wspólnoty Mieszkaniowej Strzembosza 11. Mieszkańcy nowego osiedla mówili, że otrzymane drzewka chcą zasadzić wokół bloku, ale było przyjemnie i zielono. Największą popularnością w czasie akcji cieszyły się drzewka owocowe: śliwa ałycza, grusza, jabłoń. Do wybory były też: świerk pospolity, jarząb, buk zwyczajny – wymienia Ewa Pożarowszczyk, rzecznik RDLP w Lublinie.

Celem naszej akcji jest uświadomienie społeczeństwu, jak ważny jest recykling, czyli drugie życie tej makulatury, która zostanie oddana. Należy pamiętać, że każda tona makulatury to aż 14 oszczędzonych drzew. A każde drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile człowiek zużywa w ciągu 2 lat. W czasie akcji, leśnicy prowadzili również edukację leśną. Udzielali informacji na tematy związane z gospodarką leśną czy przeprowadzali instruktaż sadzenia drzewek.

Drzewko za makulaturę 2019
Drzewko za makulaturę 2019 Łukasz Kaczanowski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup teraz

CENEO.PL

TK Lighting 2971

TK Lighting 2971

69,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Komentarze 10

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
auraprojekt

Dziękuję Organizatorom. 65kg katalogów asortymentu materiałów wykończenia wnętrz, zamieniliśmy na 7 sadzonek grabów. Czekamy na kolejne akcje.

K
Kj

Sprzedadzą makulaturę i już jest zysk :)

G
Gość

porażka w czasie tej akcji, na Turystycznej po 9.30 nie było już żadnych iglaków a drzewka owocowe to dzikie odmiany gruszy i śliwy.

d
drzewo

Kolejka była na turystycznej bo kontenera nie było i czekanie. A do tego same jarzębiny zostały. Więcej owocowych drzewek powinno być i od razu dwa kontenery na początek.

G
Gość
19 października, 19:57, Gość:

Jedno drzewo ile tlenu daje a gdzie jakiś skwerek wycinaja i bloki stawiają a później smog w mieście aby tak dalej

jeżeli to są działki prywatne to won od nich, kup sobie działkę i sadż drzewa, nikt ci nie broni. A obecnie nie można dob rowolnie na swoich działkach wycinac, to za komuny takiego reżimu nie było i każdy sadził, a jak wynikła potrzeba to ścinał, a ja teraz nie posadzę żadnego drzewka, bo jak wnuk zechce postawić dom to mu nie pozwolą i biedak będzie musiał pod mostem mieszkać. Komuna bez zakazów była be a teraz są zakazy i cacy. Naród Polski to jednak ....... jest

G
Gość

Jedno drzewo ile tlenu daje a gdzie jakiś skwerek wycinaja i bloki stawiają a później smog w mieście aby tak dalej

G
Gość

Brawo Wspolnota Strzembosza11 można ponad podziałami wspólnie coś osiągnąć !!!

G
Gość

Świerków nie było...

G
Gość
19 października, 17:42, Gość:

żadnych drzewek na działce bo później muszę cholerów przy korycie prosić o to aby mi zezwolili go ściąć jeżeli zajdzie taka potrzeba np. budowa domu. Na pewno nie zniżę się do tego poziomu aby ich prosić, wycinam każdą nawet samosiejkę, moja działka, wolny kraj i precz z łapami od mojej działki.

za komuny nikt nikogo nie prosił o ścięcie głupiego drzewa, a teraz niby wolny kraj a ci nie pozwalają na swobodę na własnej działce, bo przy okazji jest jakaś oplata no i mają pisowce pieniądze na 500 plus

G
Gość

żadnych drzewek na działce bo później muszę cholerów przy korycie prosić o to aby mi zezwolili go ściąć jeżeli zajdzie taka potrzeba np. budowa domu. Na pewno nie zniżę się do tego poziomu aby ich prosić, wycinam każdą nawet samosiejkę, moja działka, wolny kraj i precz z łapami od mojej działki.

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski
Dodaj ogłoszenie