Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Drzewko za surowce wtórne": Akcja Kuriera Lubelskiego i Lasów Państwowych. Rozdaliśmy 2,5 tys. sadzonek [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Wideo
od 16 lat
Ponad 6 ton makulatury i 2,5 tony elektrośmieci zebrali nasi Czytelnicy podczas akcji "Drzewko za surowce wtórne". W zamian otrzymali ponad 2,5 tys. sadzonek. Warto podkreślić, że w tym roku po raz pierwszy przyjmowaliśmy sprzęt RTV i AGD. Zobacz zdjęcia i wideo z wydarzenia. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

- Akcja "Drzewko za surowce wtórne" to akcja, która od lat cieszy się ogromną popularnością. Tegoroczna edycja była wyjątkowa. Po raz pierwszy oprócz makulatury zbieraliśmy też sprzęt RTV i AGD. W zamian za to rozdawaliśmy sadzonki drzew - mówi Aneta Sławińska, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

A tych udało się wydać aż 2,5 tys. Największym wzięciem cieszyły się sadzonki róży, derenia i czereśni

Na parkingu pod E.Leclerc Centrum Handlowe Tomasza Zana spotykaliśmy ludzi w różnym wieku, także weteranów akcji. Niektórzy, tak jak pan Janusz, makulaturę zbierali specjalnie na naszą zbiórkę.

Zajęło mi to około roku. Trzy wydane w zeszłym roku drzewka rosną już w moim ogródku - zaznaczył.

Z kolei pan Leszek oddał niszczarkę do dokumentów i lokówkę.

- W zamian otrzymałem sadzonkę derenia. Gdy krzew już wyrośnie, to jego owoce posłużą do produkcji soków i nalewek - zapowiedział.

I dodał, że na wybór derenia wpływ miały też jego walory estetyczne.

- Po prostu ładnie wygląda - podkreślił z uśmiechem.

Uczestnicy naszej akcji najczęściej zostawiali komputery, monitory i mały sprzęt AGD. Odbiorem elektrośmieci, które dostarczyli nasi Czytelnicy zajęła się firma ECO Harpoon Recycling.

- Elektroodpady, które dzisiaj odebraliśmy zostaną poddane albo recyklingowi, albo utylizacji. Wszystko zależy od rodzaju produktu - powiedział Andrzej Kraska, przedstawiciel handlowy przedsiębiorstwa.

W tym roku nasza akcja została połączona z obchodami Godziny dla Ziemi. Drzewko za surowce wtórne to przedsięwzięcie ekologiczne, w ramach którego wszyscy zjednoczyliśmy się w ważnym celu - poprawy kondycji środowiska naturalnego.

Dbałość o środowisko to nasza wspólna misja. Wszyscy staramy się żyć coraz bardziej ekologicznie i w zgodzie z naturą. Z nami to proste.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie zarządza gruntami Skarbu Państwa o powierzchni ponad 426 tys. ha na terenie województwa lubelskiego oraz częściowo podkarpackiego i mazowieckiego. Prawie 70% zajmują lasy z udziałem sosny, ale Lubelszczyzna jest też królestwem dębów. Lubelskie leśne ostępy to wyjątkowe miejsce pod względem przyrodniczym, historycznym, edukacyjnym i turystycznym. Cechuje je wyjątkowe piękno, związane z różnorodnością biologiczną i krajobrazową. Do największych i zarazem najbardziej rozpoznawanych kompleksów leśnych należy zaliczyć Puszczę Solską, Lasy Janowskie, Puszczę Sandomierską, Lasy Roztocza oraz Lasy Sobiborsko-Włodawskie. Pracownicy Lasów Państwowych każdego dnia chronią tereny leśne, którymi zarządzają przed różnego rodzaju zagrożeniami, przyczyniają się do systematycznego zwiększania ich powierzchni i zasobności, dbają o różnorodność biologiczną, a jednocześnie udostępniają je społeczeństwu oraz zaspokajają zapotrzebowanie polskich firm i rodzin na drewno.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski